Daniel Craig ka pranuar se ai ‘urrente’ vëmendjen që iu dha pasi luajti si James Bond në vitin 2006, dhe ende e mendon si diçka të panjohur edhe pas gjithë këtyre viteve.

Reklama

Aktori, 54 vjeç, mori pjesë në Festivalin e Filmit “Montclair 2022” javën e kaluar.

“Dikur e urreja, por mendoj se ishte fama që nuk më pëlqente. Më duhej të mësohesha me të qenit i famshëm, gjë që është ende e huaj për mua”, ka thënë Daniel.

“Të gjithë më urrenin mua”, tha Daniel me shaka për reagimin e publikut ndaj kastit të tij.

Ylli i dha lamtumirën rolit në “No Time To Die” të vitit 2021, me persona si Henry Cavill, Rege Jean-Page dhe Tom Hardy që kryesojnë të preferuarit për të luajtur 007 më pas.

Reklama
Reklama

Daniel së fundmi u nderua me Urdhrin Shën Michael dhe Shën Gjergjit – i njëjti nder që mbante personazhi i tij ikonik i ekranit, James Bond.

Ylli i filmit mori nderin nga Princesha Mbretërore në Kështjellën Ëindsor në njohje të kontributit të tij të jashtëzakonshëm në film dhe teatër, shkruan DailyMail.

Llogaria zyrtare e familjes mbretërore në Tëitter ndau një foto të Danielit duke marrë nderin e tij, së bashku me linjën e famshme të filmit Bond: “Ne të kemi pritur”.

Daniel luajti në pesë filmat më të fundit të Bondit nga viti 2006 përpara se të përfundonte mbretërimin e tij në filmin e vitit 2021 “No Time To Die”.

Reklama

Ndërsa në personazhin si 007, ai bëri një paraqitje përkrah Mbretëreshës për të shënuar hapjen e Lojërave Olimpike në Londër 2012.

Reklama

Daniel është shfaqur gjithashtu në “Knives Out” (2019) së bashku me Chris Evans, Ana de Armas dhe Jamie Lee Curtis, dhe do të rikthehet në vazhdimin e filmit për shkak të premierës në fund të muajit të ardhshëm.

Urdhri i Shën Michael dhe Shën Gjergjit u themelua në 1818 nga Princi Regent (më vonë George IV,) pas Luftërave Napoleonike për të njohur shërbimin nga qytetarët në Maltë dhe Ishujt Jon.

Ai u ndryshua më vonë për të përfshirë të gjithë shtetasit britanikë që jetojnë ose shërbejnë jashtë vendit dhe për të lejuar njohje më të madhe të shërbimeve për punët e jashtme.

Reklama

Para publikimit të filmit të tij të fundit për Bondin vitin e kaluar, Daniel u emërua komandant nderi nga Marina Mbretërore, një gradë tjetër e mbajtur nga personazhi i tij në film. /Telegrafi/

Reklama