LAJMI I FUNDIT:

Dacia i ri Duster i vitit 2024 është parë duke u testuar për herë të parë

Dacia i ri Duster i vitit 2024 është parë duke u testuar për herë të parë

Modeli Dacia Duster krejtësisht i ri është parë duke iu nënshtruar testeve përpara prezantimit të tij që do të bëhet në vitin 2024, i rinovuar këtu për gjeneratën e tij të tretë.

SUV-i tepër i popullarizuar ka qenë një histori suksesi konstante krahas rritjes mbresëlënëse të popullaritetit të markës gjatë dekadës së fundit, prandaj prisni që modeli i ri të ruajë shumë nga shpirti dhe karakteri që i bëri dy gjeneratat e para kaq ikonike, transmeton Telegrafi.

Duster i ri do të ruajë në masë të madhe madhësinë e tij aktuale të përgjithshme me disa rregullime të vogla aty-këtu, duke lënë hapësirë lart për SUV-in e ardhshëm të familjes Bigster me shtatë ulëse.

Kjo është shumë e qartë në automjetin e testuar të vërejtura nga imazhet e publikuara nga AutoExpress, duke zbuluar një kombinim të ngjashëm të përmasave të identifikuara nga sipërfaqja e shkurtër e pasme dhe bishti kompakt.

Silueta e tij duket e ngjashme me modelin aktual, por ka dukshëm më shumë grabujë në ekranin e pasmë, duke lënë aftësinë përfundimtare të transportit të ngarkesave për makinat e tjera në gamën e Dacia-s.

Në përgjithësi, stili i saj do të frymëzohet kryesisht nga makina koncept Bigster, me përdorim të gjerë të formacioneve plastike të zeza në harqet e rrotave, dyert dhe parakolpët, plus grafika ndriçuese që marrin frymëzim të drejtpërdrejtë nga koncepti. /Telegrafi/


Në trend Auto

Më shumë
Sa harxhon karburant një veturë e ndezur dhe nuk është në lëvizje

Sa harxhon karburant një veturë e ndezur dhe nuk është në lëvizje

Auto
Policët zviceranë nuk kursejnë as “mbretërit e garazheve” - ndaluan një makinë me vlerë 6.7 milionë euro dhe e konfiskuan atë

Policët zviceranë nuk kursejnë as “mbretërit e garazheve” - ndaluan një makinë me vlerë 6.7 milionë euro dhe e konfiskuan atë

Auto
Musk paralajmëron veturën që do të arrijë 100 km/h në një sekondë, dhe do të ‘fluturojë’

Musk paralajmëron veturën që do të arrijë 100 km/h në një sekondë, dhe do të ‘fluturojë’

Auto
Befasi për drejtuesit e mjeteve në Gjermani: Policia ka një strategji të re me kamerat e shpejtësisë

Befasi për drejtuesit e mjeteve në Gjermani: Policia ka një strategji të re me kamerat e shpejtësisë

Auto
Çfarë domethënie kanë numrat dhe shkronjat në goma?

Çfarë domethënie kanë numrat dhe shkronjat në goma?

Auto
Veturat e zakonshme janë elastike, por çka nëse rrufeja godet një automjet elektrik

Veturat e zakonshme janë elastike, por çka nëse rrufeja godet një automjet elektrik

EVs
Kalo në kategori