LAJMI I FUNDIT:

Cybertruck i tregon Lamborghinit Urus se kush “është bosi” në garë – “e lë me gishta në gojë”

Cybertruck i tregon Lamborghinit Urus se kush “është bosi” në garë – “e lë me gishta në gojë”

Një garë midis Lamborghinit Urus dhe Cybertruckut të sapo lansuar e nxori disa herë fitues këtë të fundit, dy automjete të shtrenjta që garuan në një pistë gjysmë kilometër.

Në garë ishte varianti Cyberbeast i Cybertruckut njëherësh versioni me tri motorë me vozitje me të gjitha rrotat, që ka një peshë 3,084 kilogram dhe kushton për t’u blerë 96,390 dollarë, transmeton Telegrafi.

Lamborghini Urus në anën tjetër që njihet si një ndër SUV-ët me ‘përshpejtimin më të madh”, në këtë video ka një motor 4.OL V8 Twin Turbo, është versioni me vozitje me të gjitha rrotat që ka një peshë 2,199 kilogram dhe kushton 208 mijë dollarë.

Gara u mbajt në një rrugë të “shtruar” në fabrikën e Tesla-s në Teksas.

Shpejtësinë nga pika 0 në 96 kilometër në orë, Cyberbeast e arrin për 2.6 sekonda, ashtu edhe siç ka paralajmëruar shefi i Tesla-s, Elon Musk. Ndërkaq, Urus e arrin këtë për 3.1 sekonda.

Tesla Cybertruck posedon 845 kuaj fuqi derisa Lamborghini Urus 650 kuaj fuqi.

Videoja e cila u publikua nga Carwow tregonte garën mes të dyja automjeteve luksoze, njëri me karburant dhe tjetri me bateri.

Cybertrucku doli disa herë fitues në këtë garë, duke mposhtur modelin e brendit të njohur luksoz, Lamborghini. /Telegrafi/


Në trend Auto

Më shumë
Befasi për drejtuesit e mjeteve në Gjermani: Policia ka një strategji të re me kamerat e shpejtësisë

Befasi për drejtuesit e mjeteve në Gjermani: Policia ka një strategji të re me kamerat e shpejtësisë

Auto
Çfarë domethënie kanë numrat dhe shkronjat në goma?

Çfarë domethënie kanë numrat dhe shkronjat në goma?

Auto
Gjoba deri në 10 mijë euro në Gjermani - Cilat gjëra të zakonshme nuk duhet t'i keni në veturë

Gjoba deri në 10 mijë euro në Gjermani - Cilat gjëra të zakonshme nuk duhet t'i keni në veturë

Auto
Nëse nuk i bëjnë këto dy gjëra, ata 'do të vdesin' - Elon Musk vjen me këshilla për drejtuesit e rivalit të Tesla-s, Rivian

Nëse nuk i bëjnë këto dy gjëra, ata 'do të vdesin' - Elon Musk vjen me këshilla për drejtuesit e rivalit të Tesla-s, Rivian

EVs
Shell prezanton mbushësin e parë elektrik për vetura

Shell prezanton mbushësin e parë elektrik për vetura

Shell
A e dini se për çfarë shërben tapa e derës së veturës, e cila është shumë e rëndësishme?

A e dini se për çfarë shërben tapa e derës së veturës, e cila është shumë e rëndësishme?

Auto
Kalo në kategori