Ceremonia e ndarjes së çmimeve Emmy për vitin 2020, e drejtuar nga Jimmy Kimmel, ishte e pazakontë

Pozat nga shtëpia nuk e kanë shkëlqimin e dritave të tapetit të kuq, megjithatë, mos u frikësoni – nuk mungojnë veshjet glamoroze.

Të famshmit kanë bëre lidhje direkte nga shtëpitë e tyre, por kjo nuk i pengoi të visheshin mjaft bukur dhe elegantë.

Disa nga yjet patën mundësinë, përveç veshjeve joshëse, të shfaqeshin me pizhame dhe veshje sportive.

Ndërsa në Staples Center u shfaq Jennifer Aniston, ku mori vëmendjen e të gjithëve me fustanin e zi. Ajo ishte e nominuar për rolin e saj në “The morning show”.

Gjithashtu, Zendaya – që ishte ylli i mbrëmjes duke u futur në histori si fituesja më e re në Emmy – me pamje mahnitëse nga Christopher John Rogers dhe Giorgio Armani te Tracee Ellis Ross.

Si u dukën yjet, në një tapet të kuq të sajuar duke respektuar masat anti-COVID?

Ndiqni fotografitë e mëposhtme:

Reese Witherspoon

Shira Haas

Lisa Kudrow, Jennifer Aniston dhe Courteney Cox

Ç’veshën yjet në tapetin e kuq (dhe të

Yahya Abdul-Mateen II

Niccole Thurman

Kerry Washington

Billy Porter

Laverne Cox

Alex Borstein

Jameela Jamil

H.E.R

Rain Valdez

Tituss Burgess

Annie Murphy

Catherine O’Hara

Zendaya

Ç’veshën yjet në tapetin e kuq (dhe të

Ç’veshën yjet në tapetin e kuq (dhe të

Jennifer Aniston

Ç’veshën yjet në tapetin e kuq (dhe të

Robin Thede

Regina King

Ç’veshën yjet në tapetin e kuq (dhe të

Ç’veshën yjet në tapetin e kuq (dhe të

Tracee Ellis Ross

Burimet: Cosmopolitan, Elle