Bayern Munichu ka fituar 3-1 ndaj Stuttgartit në kuadër të javës së nëntë në Bundesligë.

Golat për Bavarezët i shënuan Kingsley Coman, Robert Lewandowski dhe Doglas Costa, derisa për Stuttgartin shënoi Tanguy Coulibaly.

Bayerni ishte ekip më e mirë në fushë dhe mori notën e përgjithshme 6.94, me Stuttgartin që u vlerësua 6.41.

Bayerni merr fitore komode përballë Stuttgartit Bayerni merr fitore komode përballë Stuttgartit

Lojtari me paraqitjen më të mirë në këtë sfidë ishte Coman që u notua me 8.7.

Në anën tjetër, dështimi i kësaj përballje doli të ishte Marc Oliver Kempf që u vlerësua me 5.9.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave:

Foto: WhoScored

Foto: WhoScored

/Telegrafi/