Clippers befasohen në shtëpi, Milwaukee mposhtin lehtësisht Philadelphian

Los Angeles Clippers ka pësuar humbje befasuese para adhuruesve të vet nga Sacramento Kings.

Skuadra nga Kalifornia ka pësuar humbje nëntë pikë diferencë 103:112.

Kent Bazemore ishte më efikasi për ekipin fitues me 23 pikë e gjashtë kërcime, ndërsa Fox shtoi 20 të tjera.

Kawhi Leonard tek vendasit ishte fantastik me 30 pikë, tetë kërcime e pesë asistime, por që nuk i mjaftuan për fitore.

Fitore ka shënuar edhe Milwaukee Bucks ku para adhuruesve të vet ka mposhtur Philadelphian 76ers me rezultat 119:98.

Giannis Antetokounmpo ishte fantastik në këtë përballje me 31 pikë, 17 kërcime e tetë asistime.

Me këtë fitore Bucks vazhdojnë bindshëm në pozitën e parë në Konferencën e Lindjes me 48 fitore e tetë humbje, ndërsa 76ers mbesin në pozitën e pestë me 35 fitore e 22 disfata. /Telegrafi/

Utah Jazz – Houston Rockets 110:120

Dy lojtarë 'refuzuan' të ekzekutonin penalltinë në ndeshjen Man City-Real Madrid

Gundogan i pamëshirshëm për shokun e skuadrës, e lë fajtor për eliminimin e Barcelonës

Ka pesë vite pjesë e klubit, çmimi qesharak i shitjes që Reali i ka vendosur yllit të skuadrës

Ndryshojnë në mënyrë drastike shanset, superkompjuteri vjen me parashikim të ri për Ligën e Kampionëve

Portieri i Real Madridit u ndihmua nga bashkëlojtarët e tij para pritjes së penalltisë së Kovacicit, njëri luajti rol kyç