Shoqërojini brinjët e qengjit me verë  dhe këtë salcë për një shije perfekte. Shijojeni!

Përbërësit:

▪ 1 copë brinjë qengji
▪ 3 degë zhumbrice (Thymus serpyllum)
▪ 2 degë rozmarine
▪ 3 thelpinj hudhre
▪ 1 lugë kripë
▪ 1 lugë piper
▪ 1 lugë spec të bluar djegës
▪ 2 lugë vaj ulliri
▪ lëng të ½ së limonit
▪ një filxhan verë të kuqe

/Telegrafi/