Manchester City e ka rikthyer interesimin për Joao Cancelon, derisa Juventusi po kërkon 50 milionë euro nga shitja e portugezit.

Mbrojtësi i talentuar thuhet se nuk është pjesë e planeve të Maurizio Sarrit, andaj në këtë verë Zonja e Vjetër është e gatshme ta shesë atë.

Sipas Sportitalia, Manchester United dhe Pari Saint-Germain janë po ashtu në garë për transferimin e  Cancelos, mirëpo Citizens po i prijnë garës.

Joao Cancelo (Foto: Juventus FC/Twitter)

Mediumi italian bën të ditur se kampioni i Ligës Premier po tenton që ta mbyll transferimin e portugezi në këto pak ditë, para se të mbyllet afati kalimtar më 9 gusht në Angli.

Bayerni rivalizon Man Cityn për Cancelon Bayerni rivalizon Man Cityn për Cancelon

Fillimisht negociatat ishin ndërprerë, pasi Manchester City kishte tentuar që në marrëveshje ta fuste Danilon, mirëpo Bianconerët e refuzuan ofertën.

Tani, skuadra angleze thuhet se do t’i ofrojë deri në 40 milionë euro dhe bonuset për ta mbyllur transferimin e reprezentuesit të Portugalisë. /Telegrafi/