LAJMI I FUNDIT:

Çitaku: Kuvendi nuk është për shou, është vend pune – LVV po dështon të sigurojë shumicën e nevojshme

Çitaku: Kuvendi nuk është për shou, është vend pune – LVV po dështon të sigurojë shumicën e nevojshme

Nënkryetarja e PDK-së, Vlora Çitaku ka reaguar pas mungesës së vazhdueshme të kuorumit në Kuvend.

Reklama

Çitaku ka fajësuar partinë në pushtet që po dështon të siguroj shumicën e nevojshme në Kuvend, duke thënë se kjo është papërgjegjësi.

“Një parti që ka fituar mbi 50% të votave dështon në mënyrë të vazhdueshme të sigurojë shumicën e nevojshme në Kuvend. Papërgjegjësi e skajshme”, ka shkruar Çitaku.

Mungesë e kuorumit në Kuvend, Konjufca: Kjo legjislaturë nuk e meriton të vazhdojë
Lexo po ashtu Mungesë e kuorumit në Kuvend, Konjufca: Kjo legjislaturë nuk e meriton të vazhdojë

Ajo ka shtuar se Kuvendi nuk është për shou, është vend pune.

“Puna e parë dhe kryesore e deputetëve është miratimi dhe inicimi i nismave ligjore. Jo hajt pak. Jo deklarimet jashtë rendit të ditës. Jo show. Është vend pune. Është kontratë me qytetarin”, ka shkruar Çitaku. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Kurti flet në Zvicër për dialogun: Ne jemi në të drejtën tonë, duhet t’i përmbahemi kornizës pa marrë obligime të reja

Kurti flet në Zvicër për dialogun: Ne jemi në të drejtën tonë, duhet t’i përmbahemi kornizës pa marrë obligime të reja

Lajme
Shkoi në gjendje të dehur në stacion policor në Prishtinë, gruaja

Shkoi në gjendje të dehur në stacion policor në Prishtinë, gruaja "rrahu" tre policë

Lajme
Duke çaluar futet në lokal, dalin pamjet e plagosjes së policit në Tiranë

Duke çaluar futet në lokal, dalin pamjet e plagosjes së policit në Tiranë

Lajme
McGonigal pranon të gjitha akuzat e lidhura me Shqipërinë

McGonigal pranon të gjitha akuzat e lidhura me Shqipërinë

Lajme
Begaj: Prishtina të ndjekë sugjerimet e SHBA-ve për dialogun me Serbinë, nuk kemi nevojë për vetizolim

Begaj: Prishtina të ndjekë sugjerimet e SHBA-ve për dialogun me Serbinë, nuk kemi nevojë për vetizolim

Lajme
Lira Zajmi, kosovarja që në SHBA po kryen kërkim shkencor për sëmundjen e Alzheimerit

Lira Zajmi, kosovarja që në SHBA po kryen kërkim shkencor për sëmundjen e Alzheimerit

Shëndetësi
Kalo në kategori