LAJMI I FUNDIT:

Cila ditë e javës është ideale për një takim të parë? Ekspertët e marrëdhënieve thonë se kjo ka kuptim

Cila ditë e javës është ideale për një takim të parë? Ekspertët e marrëdhënieve thonë se kjo ka kuptim
shutterstock

Është e logjikshme se cilën ditë të javës e zgjidhni për takimin tuaj të parë të dashurisë

Reklama

Ekspertët e marrëdhënieve thonë se mbrëmja e së premtes dhe e së shtunës janë alternativa më e keqe për të dalë me personin që ju pëlqen, sepse me shumë mundësi nuk dëshironi ta kaloni atë kohë me dikë që nuk e keni të afërt.

E premtja dhe e shtuna duhet të jenë për shoqërim me miq të vërtetë, për aktivitete dhe ngjarje që ju pëlqejnë.

Nëse keni një takim të keq të shtunën, ajo do të mbetet në kujtesën tuaj më shumë se, të themi, nëse do të kishte ndodhur të mërkurën, transmeton Telegrafi.

Nëse po pyesni se cila është dita më e mirë për të dalë me dikë, ekspertët e marrëdhënieve thonë se është dita e enjte.

Nëse takimi nuk shkon ashtu siç keni dashur, mund të kërkoni falje dhe të justifikoni shkuarjen në shtëpi më herët me faktin se nesër është ditë pune.

Nga ana tjetër, nëse ju ka pëlqyer partneri i mundshëm dhe dëshironi ta shihni sërish, mund t’i kërkoni të dalin të premten ose të shtunën, ose për drekën e së dielës.

Nuk do të gaboni edhe nëse zgjidhni të mërkurën për takimin tuaj të parë, është e rëndësishme vetëm që të rezervoni të premten dhe të shtunën për të kaluar kohë me të afërmit dhe të dashurit tuaj. /Telegrafi/