LAJMI I FUNDIT:

Çifti australian fusin të birin dyvjeçar në ujëra të thella që të lahet me peshkaqenë – hasin në kritika të ashpra

Çifti australian fusin të birin dyvjeçar në ujëra të thella që të lahet me peshkaqenë – hasin në kritika të ashpra

Një familje australiane që janë bërë të njohur për jetën e tyre në një anije të njohur si La Vagabonde, në të cilën gjithmonë kanë me vete dhe i rritën dy fëmijët e tyre – kanë hasur në kritika të ashpra pasi po i lejojnë fëmijët e tyre të notojnë me peshkaqenë në ujëra të thella.

Reklama

Riley Whitelum, 37-vjeç dhe Elayna Carausu, 28, thonë se po inspirojnë gjeneratat e ardhshme të dalin nga “kornizat” e mërzitshme – pra punë në zyrë dhe të shijojnë jetën në dallgët e oqeaneve duke lundruar nëpër botë me anije, transmeton Telegrafi.

Ky çift shpërndanë dje në YouTube një video ku shihet djali i tyre 2-vjeç Lenny, duke notuar pak metra larg peshkaqenëve në plazhin Jaws në Nassau.

E mjaftuan pak minuta të kalojnë që të “vërshohen” me komente të shumta – kryesisht negative për shkak se futën në ujëra të thella të birin e tyre që të lahet me peshkaqenë.

“Shumë njerëz mendojnë se të fusësh në ujë djalin 2-vjeç dhe të lahet me peshkaqen është çmenduri – por ne i besojmë Andre (instruktorit tonë) sepse është një ekspert”, tha Elayna.

Madje Lenny është këshilluar të futet ngadalë në ujë e jo të kërcej nga anija, pasi një veprim i tillë do të alarmonte peshkaqenët për prezencën e tij. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Këta persona shikuan albumet familjare dhe rikrijuan fotot e vjetra, rezultatet janë legjendare

Këta persona shikuan albumet familjare dhe rikrijuan fotot e vjetra, rezultatet janë legjendare

Fun
Djaloshi i vogël i kërkoi princit të kurorës një Mercedes, Mohammed bin Salman ia plotëson dëshirën

Djaloshi i vogël i kërkoi princit të kurorës një Mercedes, Mohammed bin Salman ia plotëson dëshirën

Fun
Britanikja tregon se sa para shpenzon burri i saj 'sheik' për të në një ditë

Britanikja tregon se sa para shpenzon burri i saj 'sheik' për të në një ditë

Fun
Amerikania me gjuhën e saj të ndarë shokon përdoruesit me mënyrën se si i ha 'shpagetat'

Amerikania me gjuhën e saj të ndarë shokon përdoruesit me mënyrën se si i ha 'shpagetat'

Interesante
Një foto e një çifti në pritje të një fëmije është bërë virale: A vini re ndonjë gjë të pazakontë?

Një foto e një çifti në pritje të një fëmije është bërë virale: A vini re ndonjë gjë të pazakontë?

Fun
Në gusht fitoi në lotarinë amerikane, xhekpotin prej 1.6 miliardë dollarësh - fituesi lajmërohet tani për ta tërhequr shpërblimin

Në gusht fitoi në lotarinë amerikane, xhekpotin prej 1.6 miliardë dollarësh - fituesi lajmërohet tani për ta tërhequr shpërblimin

Interesante
Kalo në kategori