LAJMI I FUNDIT:

Çifti amerikan shndërroi helikopterin në diçka shumë interesante

Çifti amerikan shndërroi helikopterin në diçka shumë interesante

Një çift nga Alabama që pa trupin kryesor të një helikopteri në Facebook Marketplace, vendosi ta blejë atë – derisa e shndërroi në një pajisje kampingu.

Blake Morris dhe Maggie Morton, të dy pilotë të Rojës Bregdetare të SHBA-së të vendosur në Mobile, panë trupin e helikopterit për shitje nga një burrë në Florida në Facebook Marketplace dhe filluan të krijonin ide, transmeton Telegrafi.

Morris tha se atij i erdhi ideja të konvertonte avionin në pension në një pajisje kampingu, helikopteri u përdor më herët nga policia ushtarake gjermane dhe nga ushtria amerikane.

“E pyeta Maggie-n dhe për fat ishte pro idesë. Prisja që ajo të thoshte se isha i çmendur, por ajo në fakt tha se ishte një ide e mrekullueshme”, tha Morris.

Çifti hapi një llogari në Instagram për të dokumentuar procesin e ndërtimit të “helikampingut”.  /Telegrafi/