Chelsea fiton me vështirësi ndaj Swanseas, mban gjallë shpresat për Ligë të Kampionëve

Chelsea (Getty Images)

Chelsea ka marrë një fitore të madhe në udhëtim te Swansea City me rezultat minimal 1-0, fitore kjo që i mban në garë për një vend në Ligën e Kampionëve.

Pjesa e parë e ndeshjes ishte e barabartë nga të dyja skuadrat, por ishin vetëm Blutë, të cilët arritën të gjejnë rrugën e rrjetës.

Ishte mesfushori spanjoll, Cesc Fabregas, i cili në minutën e katërt shënoi për 1-0 dhe me këtë gol skuadrat shkuan në pushimin mes dy pjesëve.

Fabregas shënoi golin e fitores (Getty Images)

Në pjesën e dytë, po ashtu u zhvillua lojë e barabartë, ku të dyja skuadrat patën rastet e veta për gol.

Fillimisht ishte Chelsea që rrezikoi me Victor Moses (73′) dhe pastaj Swansea me anë të Andre Ayew (77′), por asnjëri nuk e gjeti golin.

Deri në fund të ndeshjes, vendasit u munduan ta gjejnë golin e barazimin, por nuk patën fat dhe në fund humbën me rezultat 1-0 nga Chelsea.

Chelsea mban gjallë shpresat për kualifikim në Ligën e Kampionëve (Getty Images)

Pas kësaj fitore, Chelsea mbetet në pozitën e pestë me 66 pikë, por vetëm dy më pak se Tottenhami në vend të katërt, ndërsa Swansea renditet e 17-ta me 33 pikë.

Në ndeshjen e radhës, Chelsea pret Liverpoolin, ndërsa Sëansea udhëton te Bournemouthi. /Telegrafi/

Nënshkrimi i Mbappes ka shkaktuar tension në zhveshtoren e Real Madridit

Zbulohet se çfarë fshihej pas dedikimit me maskë të Edon Zhegrovës

Tre sulmuesit që Xavi i do për të përforcuar sulmin e Barcelonës këtë verë

"Mjekët më thanë se së shpejti do të vdes", Ish-portieri gjerman tregon sëmundjen e rëndë me të cilën po përballet