0Shares

Ekspertët e fitnesit dhe shëndetit tregojnë se ushtrimet fizike duhet t’i përshtatni gjithmonë me moshën tuaj!

Nëse jeni në vitet tuaja të 30’ta, Kark Knopf sugjeron t’i përzieni ushtrimet e forcës të pjesëve të epërme dhe të poshtme të trupit, prandaj këto ushtrime janë rekomandimet e tij:

– Çiklizmi

– Vrapimi

– Noti

– Joga

– tai Chi

– Vallëzimi

Knopf gjithashtu thekson se edhe zgjatja e muskujve është pjesë e rëndësishme gjatë viteve tuaja të 30’ta. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)