LAJMI I FUNDIT:

Çfarë ndodh kur vendosni tri lugë sheqer në rrobalarëse: provojeni dhe do të mbeteni pa fjalë!

Çfarë ndodh kur vendosni tri lugë sheqer në rrobalarëse: provojeni dhe do të mbeteni pa fjalë!
profimedia

Me siguri po pyesni veten se çfarë duhet të bëjnë tri lugë sheqer që i hidhni në rrobat tuaja

Doli se ky produkt tipik i kuzhinës funksionon mirë në banjë. Dhe me siguri do t’ju pëlqejë efekti i tij.


Për çfarë bëhet fjalë?

Sheqeri vepron si freskues i ngjyrave.

Mjafton të vendosni sheqer në rrobalarëse, në ndarjen e detergjentit ose direkt në kazan dhe rrobat tuaja të zbehura do të jenë si të reja, transmeton Telegrafi.

Mund të shtoni edhe sheqer në një legen plot me ujë dhe të zhytni rrobat tuaja të zbehura.

Prisni disa orë, më pas lajeni si zakonisht.

Kjo metodë parandalon zbehjen e pëlhurave dhe përmirëson ngjyrën e tyre natyrale.

Kjo do të thotë se do të funksionojë mirë për rrobat e bardha, të zeza ose me ngjyrë. /Telegrafi/

Në trend Stil

Më shumë
Truku për pastrimin e frigoriferit ngrirës: Një gjë e vogël mund t'ju ndihmojë të hiqni qafe akullin e grumbulluar

Truku për pastrimin e frigoriferit ngrirës: Një gjë e vogël mund t'ju ndihmojë të hiqni qafe akullin e grumbulluar

Bëje vet
Çfarë i ke këmbët, ashtu e ke edhe zemrën: Forma e shputave zbulon gjithë personalitetin!

Çfarë i ke këmbët, ashtu e ke edhe zemrën: Forma e shputave zbulon gjithë personalitetin!

Lifestyle
Disa shenja që tregojnë se lagështia ka hyrë në shtëpinë tuaj

Disa shenja që tregojnë se lagështia ka hyrë në shtëpinë tuaj

Këshilla dhe ide
Objektet e shtëpisë që i bëjnë keq shëndetit tuaj

Objektet e shtëpisë që i bëjnë keq shëndetit tuaj

Këshilla dhe ide
Shkrini frigoriferin për gjysmë ore: Ju duhet vetëm një gjë

Shkrini frigoriferin për gjysmë ore: Ju duhet vetëm një gjë

Bëje vet
Këtë lëng e mban në shtëpi çdo femër, i heq për mrekulli njollat nga atletet

Këtë lëng e mban në shtëpi çdo femër, i heq për mrekulli njollat nga atletet

Bëje vet
Kalo në kategori