LAJMI I FUNDIT:

Cavaliers dhe Golden State, fitore për kreun e konferencave (Video)

Cavaliers dhe Golden State, fitore për kreun e konferencave (Video)

Mbrëmë janë zhvilluar 11 ndeshje në ligën më të fortë të basketbollit në botë.

Kampioni dhe nënkampioni i NBA-s kanë shënuar fitore të reja për të përforcuar pozitat e tyre.


Cleveland Cavaliers ka shënuar fitore me diferencë prej njëzet pikësh kundër Orlando Magic me rezultat 122:102.

Te Cavs më i miri duke regjistruar ‘triple-double’ prej 18 pikë, 11 kërcime dhe po aq asistime ishte LeBron James ndërsa edhe Kevin Love arriti ‘doubler-double’ me 28 pikë dhe 11 kërcime.

Evan Fournier realizoi 21 pikë për Magic, por e cila nuk ishe e mjaftueshme për fitore, transmeton Telegrafi.

E në takimin tjetër, Golden State Warriors ka triumfuar kundër Minnesota Timberwolwes me rezultat 121:107.

Klay Thopmpson pati edhe një mbrëmje fantastik duke realizuar 41 pikë Stephen Curry shtoi 19 sosh.

Andrew Wiggins dhe Shabazz Muhammad realizuan nga 24 pikë secili për ‘ujqërit’, të cilën pësuan humbjen e radhës në NBA.

Pas kësaj, Cavs dhe Warriors mbetet lider të Konferencave, përkatësisht Lindore dhe Përndimore. /Telegrafi/

Rezultatet tjera:

Indiana 108-90 Toronto

New Orleans 131-134 Denver

Oklahoma 110-79 Milwaukee

San Antonio 95-89 Memphis

Sacramento 98-87 Dallas

Washington 118-110 Charlotte

New York 100-91 Chicago

Philadelphia 118-141 Brooklyn

Utah 106-87 Portland

Në trend Sport

Më shumë
Serbi tentoi ta luante të zgjuarin te Dortmundi duke fyer Terziqin, klubi gjerman ia tregon derën

Serbi tentoi ta luante të zgjuarin te Dortmundi duke fyer Terziqin, klubi gjerman ia tregon derën

Bundesliga

"Ky është qëllimi im personal" - Ylli i harruar nga Real Madridi i dërgon një mesazh të fuqishëm klubit spanjoll

Serie A
Sozia e Messit është një yll i vërtetë kudo që shfaqet, por ka vetëm një “të metë”

Sozia e Messit është një yll i vërtetë kudo që shfaqet, por ka vetëm një “të metë”

Ndërkombëtare
Festoi si i çmendur pasi shënoi ndaj tyre, tifozët e Atletico Madrid me mesazh për Felix

Festoi si i çmendur pasi shënoi ndaj tyre, tifozët e Atletico Madrid me mesazh për Felix

La Liga
Super kompjuteri parashikon tabelën përfundimtare të Ligës Premier

Super kompjuteri parashikon tabelën përfundimtare të Ligës Premier

Premier League
Ish-selektori i Kosovës në basketboll trondit me rrëfimin e tij për vendin tonë, organizimin në federatë deri te transferimi i një lojtari

Ish-selektori i Kosovës në basketboll trondit me rrëfimin e tij për vendin tonë, organizimin në federatë deri te transferimi i një lojtari

Sport
Kalo në kategori