LAJMI I FUNDIT:

Capello flet për pikat e forta dhe të dobëta të Italisë dhe Anglisë para finales së Euro 2020

Capello flet për pikat e forta dhe të dobëta të Italisë dhe Anglisë para finales së Euro 2020

Fabio Capello beson se Gianlugi Donnarumma është portieri më i mirë në botë, por paralajmëron Italinë se Harry Kane është qendërsulmuesi i vetëm klasik në Evropë.

Reklama

Italia përballet me Anglinë të dielën në finalen e Euro 2020 në stadiumin Wembley nga ora 21:00.

Capello, një nga trajnerët më fitues të të gjitha kohërave dhe ish-trajner i Anglisë, e parapriu ndeshjen në një intervistë me Il Corriere dello Sport.

Kush është favorit për të fituar në Euro 2020? Italia apo Anglia?
Lexo po ashtu Kush është favorit për të fituar në Euro 2020? Italia apo Anglia?

“Italia mund t’ia dalë mbanë, Anglia është një ekip interesant, por ende jo një ekip i madh”, ka thënë fillimisht 75-vjeçari.

“Ata nuk kanë shumë cilësi në mesfushë, por janë fizikisht të fortë dhe agresivë. Dhe ata kanë qendërsulmuesin e vetëm evropian, Harry Kane”.

“Ata pësuan presionin e Danimarkës një ditë më parë, por ata e përballuan pozicionimin e tyre”.

“Italia më ka bërë përshtypje për unitetin dhe dëshirën e tyre për të ndihmuar njëri-tjetrin. Nuk ka egoizëm në ekip”.

Carragher parashikon finalen mes Anglisë dhe Italisë, befason me mendimin
Lexo po ashtu Carragher parashikon finalen mes Anglisë dhe Italisë, befason me mendimin

“Roberto Mancini kishte bërë një punë të jashtëzakonshme. Italia ka portierin më të mirë në botë, Anglia jo mjaftueshëm. Pyeteni Ancelottin për Pickford”.

“Italia u detyrua të luante me Catenaccio kundër Spanjës, ata dominuan me ritmin dhe presionin e tyre”, përfundoi Capello. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Mourinho i acaruar e priti me fyerje dhe sharje gjyqtarin në parkingun e autobusit

Mourinho i acaruar e priti me fyerje dhe sharje gjyqtarin në parkingun e autobusit

Liga e Evropës
“Nuk i dua të argjendtat”, momenti epik kur Mourinho i dhuroi medaljen e tij një tifozi pas finales

“Nuk i dua të argjendtat”, momenti epik kur Mourinho i dhuroi medaljen e tij një tifozi pas finales

Liga e Evropës
Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Premier League
Mourinho pas humbjes në finale: Gjyqtari dukej spanjoll, shkojmë në shtëpi të vdekur për shkak të një padrejtësie

Mourinho pas humbjes në finale: Gjyqtari dukej spanjoll, shkojmë në shtëpi të vdekur për shkak të një padrejtësie

Liga e Evropës
Skuadra e Ferizajt futet në karantinë para ndeshjes së barazhit me Lirinë

Skuadra e Ferizajt futet në karantinë para ndeshjes së barazhit me Lirinë

Superliga
Ministri i Sportit i Arabisë Sauditë lë të kuptohet për transferimet e Messit dhe Benzemas

Ministri i Sportit i Arabisë Sauditë lë të kuptohet për transferimet e Messit dhe Benzemas

Ligat tjera
Kalo në kategori