Kriza e lëndimeve te Milani ka filluar që të përkeqësohet.

Davide Calabria dhe Alessio Romagnoli janë tërhequr nga grumbullimet e tyre respektive me kombëtaren e Italisë.

Skuadra U-21 humbi 2-1 nga Anglia dhe ka një tjetër miqësore ndaj Gjermanisë të hënën.

Calabria nuk mund të marrë pjesë në këtë takim, pasi mbrojtësi Rossoner është duke vuajtur nga një lëndim në nyje dhe është dërguar herët në shtëpi.

Në vend të tij, Gigi Di Bagio ka ftuar 22 vjeçarin e Spalit, Lorenzo Dickman.

Milani ka listë të gjatë të lëndimeve për momentin, pasi Romagnoli po ashtu u detyrua të largohej nga skuadra seniore e Italisë.

Ai u zëvëndësua nga qendërmbrojtësi i Sassuolos, Francesco Acerbi.

Lucas Biglia, Giacomo Bonaventura, Mateo Musacchio dhe Mattia Caldara janë të gjithë jashtë për së paku dy muaj.

/Telegrafi/