Çaji i farës së marajës është i mirë për sistemin e qarkullimit të gjakut dhe për disa sëmundje kronike.

Reklama

Kjo bimë aromatike e ëmbël e erëzave parandalon acarimet dhe është e mirë për të parandaluar ndjenjat e urisë dhe tretjen.

Në një tenxhere zieni tre filxhanë ujë dhe dy lugë çaji farash maraje.

Ulni temperaturën në shporet dhe shtoni qumështin dhe sheqerin e kafenjtë. Çaji i zi shtohet vetëm në fund të përgatitjes.

Pasi pija të ketë zier butë dy herë, lëreni të qëndrojë. Ju gjithashtu mund të shtoni pak kripë në çaj. Para se ta shërbeni duhet ta kullojeni. /Telegrafi/

Reklama