LAJMI I FUNDIT:

Burri nga Michigan fiton çmimin e tij të dytë të madh të lotarisë brenda 10 vitesh

Burri nga Michigan fiton çmimin e tij të dytë të madh të lotarisë brenda 10 vitesh

Një burrë nga Miçigani fitoi një xhekpot lotarie me vlerë 25,000 dollarë në vit për më pak se 10 vjet pasi kishte mbledhur një xhekpot prej 250,000 dollarësh.

Reklama

Lotaria e Miçiganit tha se Ronald Durham, 64 vjeç, nga Wyandotte, bleu një biletë për shortin e 2 majit “Lucky For Life” në dyqanin 7-Eleven në Fort Street në Southgate dhe përfundoi duke i krahasuar pesë topat e bardhë: 29-30-34- 46-48.

Bileta në fjalë Durham-it i dha një çmim prej 25,000 dollarë në vit për tërë jetën, raporton UPI, përcjell Telegrafi.

Bileta fituese

“Unë luaj Lucky For Life çdo ditë dhe pas tërheqjes gjithmonë i kontrolloj numrat në internet “, u tha Durham zyrtarëve të lotarisë. “Kam kontrolluar numrat fitues si zakonisht në mëngjes, dhe kur pashë se do fitoja 25,000 dollarë në vit për tërë jetën, u trondita!”, shtoi ai.

Por kjo nuk është hera e parë që Durham e fiton lotarinë. “Në vitin 2014, fitova një çmim prej 250,000 dollarësh nga lotaria ‘KENO!’, kështu që është e vështirë të besohet se kam fituar një çmim tjetër të madh më pak se 10 vjet më vonë! Ndihem si personi më me fat në Michigan”, deklaroi ai.

Durham tha se planifikon të përdorë fitimet e tij të fundit për të udhëtuar dhe për të rritur llogarinë e tij të kursimeve. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Gjilanasi, Shkëlqim Miftari hyn në librin Guinness

Gjilanasi, Shkëlqim Miftari hyn në librin Guinness

Interesante
Po filmonte promon për YouTube, eksperti amerikan i “jetës së egër” për pak sa nuk goditet nga rrufeja

Po filmonte promon për YouTube, eksperti amerikan i “jetës së egër” për pak sa nuk goditet nga rrufeja

Interesante
Vajza nga India bëri një laptop prej kartoni kur tezja e saj refuzoi t'ia jepte pajisjen elektronike

Vajza nga India bëri një laptop prej kartoni kur tezja e saj refuzoi t'ia jepte pajisjen elektronike

Interesante
Spikerja virtuale jep lajmet në Euronews Albania

Spikerja virtuale jep lajmet në Euronews Albania

Interesante
Kryediplomati suedez e harron pasaportën në shtëpi, nuk lejohet të hyjë në Ukrainë

Kryediplomati suedez e harron pasaportën në shtëpi, nuk lejohet të hyjë në Ukrainë

Interesante
Qytetarët e Kosovës gati për udhëtim pa viza në BE, shfaqen në video me pasaporta në duar

Qytetarët e Kosovës gati për udhëtim pa viza në BE, shfaqen në video me pasaporta në duar

Virale
Kalo në kategori