Një vajzë e zhdukur u gjet e gjallë në një shpellë pasi një rrëmbyes i dyshuar e mori atë për ta sakrifikuar atë për shpirtrat pyjorë.

Reklama

Sipas medieve të huaja, përcjell Telegrafi, Pornsiri Wongsilarung një vajzë njëvjeçare thuhet se është rrëmbyer nga Siew, 44 vjeç, jashtë shtëpisë së familjes në një fshat të largët në provincën Chiang Mai më 5 shtator, në Tajlandë.

Më shumë se 200 oficerë policie, punonjës shpëtimi dhe vullnetarë kontrolluan nëpër shtëpitë e afërta dhe pyjet.

Oficerët arrestuan punëtorin nga Mianmari, i cili ishte mik i babait të vajzës, të nesërmen, dhe dyshohet se pranoi rrëmbimin e vajzës dhe e la atë në një shpellë rreth dy milje larg shtëpisë së familjes.

Reklama

Fëmija, me emrin Gina, besohet të ketë qenë vetëm tre ditë para se të shpëtohej përfundimisht nga një kasolle druri pranë shpellës me ujë të mërkurën pasdite më 8 shtator.

Reklama

I dyshuari, i cili çoi policinë në vendin ku dyshohet se ai e la, tha: “Shpirtrat pyjorë më thoshin të sakrifikoja një fëmijë për fantazmën, kështu që unë e mora Ginën dhe e lashë para shpellës. Unë nuk e kam vrarë atë. /Telegrafi/