LAJMI I FUNDIT:

Burg për adoleshentët që vodhën 103 telefona mobil, derisa ngisnin motoçikleta (Foto)

Burg për adoleshentët që vodhën 103 telefona mobil, derisa ngisnin motoçikleta (Foto)

Claude Parkinson dhe dy adoleshentë të tjerë që nuk mund të emërohen për shkak se janë të mitur, u dënuan me gjithsej 13 vjet burg, pasi kishin vjedhur 103 telefona në Portland të Anglisë.

Reklama

Adoleshenti 18-vjeçar, si dhe dy tjerë 15 dhe 16-vjeçar, shfrytëzuan motoçikletat dhe shufra metalike, për të grabitur pajisjet nga kalimtarët që flisnin apo shkruanin në to, transmeton Telegrafi.

Parkinson që ishte ne krye të grupit

Brenda 18 ditësh, ata kanë shfrytëzuar të njëjtën formë dhe shfrytëzonin hutinë e viktimave, që të largohen më pas me telefonat e shtrenjtë.

Sasia e vjedhur tani është në duar të forcave të rendit, të cilët po bëjnë hetime, në përpjekje që t’i kthejnë sërish te pronarët. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Oficerët rusë në Krime e tradhtuan Putinin, i mundësuan ukrainasve sulmin masiv në flotën e Detit të Zi

Oficerët rusë në Krime e tradhtuan Putinin, i mundësuan ukrainasve sulmin masiv në flotën e Detit të Zi

Evropa
Zjarr në një objekt ku po zhvillohej një dasmë në Irak, 113 të vdekur dhe mbi 150 tjerë të lënduar

Zjarr në një objekt ku po zhvillohej një dasmë në Irak, 113 të vdekur dhe mbi 150 tjerë të lënduar

Azia
Jep dorëheqje kryetari i parlamentit kanadez pasi lavdëroi publikisht nazistët para syve të Zelenskyt

Jep dorëheqje kryetari i parlamentit kanadez pasi lavdëroi publikisht nazistët para syve të Zelenskyt

Evropa
Për herë të parë në histori të SHBA-së, një president i bashkohet protestës së punëtorëve

Për herë të parë në histori të SHBA-së, një president i bashkohet protestës së punëtorëve

Amerika
Vitin e kaluar thoshte se për disa javë do të pushtojnë Ukrainën, tani ministri rus i Mbrojtjes pretendon se lufta do të zgjasë deri më 2025

Vitin e kaluar thoshte se për disa javë do të pushtojnë Ukrainën, tani ministri rus i Mbrojtjes pretendon se lufta do të zgjasë deri më 2025

Evropa
Gjykata e New Yorkut: Donald Trump kreu mashtrime gjersa ndërtoi perandorinë e pasurive të paluajtshme

Gjykata e New Yorkut: Donald Trump kreu mashtrime gjersa ndërtoi perandorinë e pasurive të paluajtshme

Amerika
Kalo në kategori