LAJMI I FUNDIT:

Bulliqi tregon për gjendjen në Podujevë e lumenjve pas reshjeve të shiut

Bulliqi tregon për gjendjen në Podujevë e lumenjve pas reshjeve të shiut

Reshjet e pandërprera të shiut që kanë rënë që nga e premta në Podujevë, kanë rënduar gjendjen e shtretërve të lumenjve dhe qarkullimin në komunikacion.

Reklama

Kryetari i kësaj komune, Shpejtim Bulliqi, ka njoftuar se për të përcjellë nga afër gjendjen ka vizituar fshatrat Batllavë, Gerdoc, Bellopojë, Lluga dhe Siboc.

Shiu krijon “liqe” në magjistralen Podujevë-Prishtinë, rrezikohen pjesëmarrësit në komunikacion
Lexo po ashtu Shiu krijon “liqe” në magjistralen Podujevë-Prishtinë, rrezikohen pjesëmarrësit në komunikacion

Në një postim në Facebook, ai ka shkruar se situata është e menaxhueshme.

“ Ndërsa, si institucione lokale i kemi bërë të gjitha përgatitjet e nevojshme në rast të përkeqësimit të situatës nga reshjet e shiut ditëve në vijim”, ka shkruar Bulliqi. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Shkoi në gjendje të dehur në stacion policor në Prishtinë, gruaja

Shkoi në gjendje të dehur në stacion policor në Prishtinë, gruaja "rrahu" tre policë

Lajme
Duke çaluar futet në lokal, dalin pamjet e plagosjes së policit në Tiranë

Duke çaluar futet në lokal, dalin pamjet e plagosjes së policit në Tiranë

Lajme
Kurti flet në Zvicër për dialogun: Ne jemi në të drejtën tonë, duhet t’i përmbahemi kornizës pa marrë obligime të reja

Kurti flet në Zvicër për dialogun: Ne jemi në të drejtën tonë, duhet t’i përmbahemi kornizës pa marrë obligime të reja

Lajme
McGonigal pranon të gjitha akuzat e lidhura me Shqipërinë

McGonigal pranon të gjitha akuzat e lidhura me Shqipërinë

Lajme
Begaj: Prishtina të ndjekë sugjerimet e SHBA-ve për dialogun me Serbinë, nuk kemi nevojë për vetizolim

Begaj: Prishtina të ndjekë sugjerimet e SHBA-ve për dialogun me Serbinë, nuk kemi nevojë për vetizolim

Lajme
Ngavaci tregon arsyet e shkarkimit të drejtorëve të Qendrës së Studentëve, Inspektoratit të Arsimit dhe Institutit Pedagogjik

Ngavaci tregon arsyet e shkarkimit të drejtorëve të Qendrës së Studentëve, Inspektoratit të Arsimit dhe Institutit Pedagogjik

Lajme
Kalo në kategori