LAJMI I FUNDIT:

Bulliqi dënon sulmin ndaj mjekut në Podujevë, kërkon arrestimin e sulmuesit

Bulliqi dënon sulmin ndaj mjekut në Podujevë, kërkon arrestimin e sulmuesit

Kryetari i Podujevës Shpejtim Bulliqi, ka dënuar sulmin fizik ndaj një mjeku në QKMF-në e kësaj komune.

Ai në një postim në Facebook e quajutr një akt i papranueshëm dhe të turpshëm.


Bulliqi ka kërkuar nga organet e rendit të ndërmarrin masa ligjore dhe të nxirret para drejtësisë autori i sulmit.

Podujevë, mjeku sulmohet në vendin e punës
Lexo po ashtu Podujevë, mjeku sulmohet në vendin e punës

“Sulmi ndaj mjekut në QKMF në Podujevë është një akt i papranueshëm dhe i turpshëm. Duke e dënuar ashpër sulmin ndaj mjekut në vendin e tij të punës, kërkoj nga organet e rendit të ndërmarrin masat ligjore dhe të nxirret para drejtësisë autori i sulmit”, ka shkruar Bulliqi.

Ndryshe, një mjek në Qendrën Kryesore të Mjekësisë Familjare në Podujevë është sulmuar derisa ishte duke u përkujdesur për një pacient.

Në trend Lajme

Më shumë
Udhëtimi pa viza nga 1 janari - sa muaj afat në pasaportë duhet të keni që të udhëtoni në Shengen?

Udhëtimi pa viza nga 1 janari - sa muaj afat në pasaportë duhet të keni që të udhëtoni në Shengen?

Lajme
Vendet mike dhe armike për Shqipërinë, dalin të dhëna nga Barometri

Vendet mike dhe armike për Shqipërinë, dalin të dhëna nga Barometri

Lajme
Analisti Arjan Curri: Prokuroria e Kosovës po dyshon se Naimi ka qenë në një lidhje jashtëmartesore me një burrë

Analisti Arjan Curri: Prokuroria e Kosovës po dyshon se Naimi ka qenë në një lidhje jashtëmartesore me një burrë

Lajme
Grabitje e armatosur në Ferizaj

Grabitje e armatosur në Ferizaj

Lajme
Avokatja nga Suedia: Nëse nuk do të zbulohej vrasja e Liridonës, bashkëshorti i saj Naimi, do të përfitonte 850 mijë euro nga sigurimi

Avokatja nga Suedia: Nëse nuk do të zbulohej vrasja e Liridonës, bashkëshorti i saj Naimi, do të përfitonte 850 mijë euro nga sigurimi

Lajme
Motivet e vrasjes së Liridonës, këshilltarja e Albulena Haxhiut përplaset me ish-hetuesin

Motivet e vrasjes së Liridonës, këshilltarja e Albulena Haxhiut përplaset me ish-hetuesin

Lajme
Kalo në kategori