Brightoni dominon Manchester Unitedin në ‘Old Trafford’

Brightoni ka shënuar fitore ndaj Manchester Unitedit si mysafir në “Old Trafford” me rezultat 3-1.

Mysafirët që po lavdërohen për futbollin e tyre, e nisën shumë mirë ndeshjen duke qenë dominues.

Fal kësaj erdhi edhe goli i parë në ndeshje, kur në minutën e 20-të pas asistimit të Simon Adingra shënoi Danny Welbeck për 1-0.

Djajtë e Kuq barazuan në minutën e 40-të me Rasmus Hojlund, por që u anulua pasi u shikua nga VAR.

Më të filluar pjesa e dytë ishte Brighton që shënoi për 2-0, fal golit të Pascal Gross.

Dilema e fituesit u mbyll në minutën e  71-të, kur Joao Pedro shënoi për 3-0.

Krejt çfarë bën “Djajtë e Kuq” ishte një gol i shënuar në minutën e 73-të me Hannibal Mejbri për 3-1.

Brighton pas kësaj fitoreje mbetet në pozitën e tretë me 12 pikë, ndërsa Manchester United po vuan në këtë fillim sezoni, ku janë në mesin e renditjes me vetëm dy fitore. /Telegrafi/

Pas Salah-Klopp, Erling Haaland konfrontohet me Pep Guardiolan

Nga Spanja raportojnë se Lunin ka arritur marrëveshje me gjigantin e Ligës Premier

Jamie Vardy refuzoi të ngriste trofeun e Championship pasi dy lojtarë të Leicester nuk ishin afër tij

Granit Xhaka me 'predhën' e radhës në Bundesliga – super goli i tretë sezonal me fanellën e Bayer Leverkusen