LAJMI I FUNDIT:

Brenda hotelit të ri lundrues në Dubai – ku suitat luksoze shndërrohen në varka

Brenda hotelit të ri lundrues në Dubai – ku suitat luksoze shndërrohen në varka

Një hotel i ri lundrues do të hapet në Dubai – ku vilat luksoze mund të kthehen në varka.

Pallati Lundrues Kempinski do të përfshijë gjithashtu 156 dhoma brenda hotelit kryesor, si dhe një zonë ulje për helikopter, restorante, bare, pishina dhe një spa. Mysafirët do të dërgohen në hotel me skaf të shpejtë, ku ka edhe parkim helikopterësh dhe jahtesh gjithashtu.

Imazhet tregojnë një çati luksoze të madhe xhami, së bashku me pishina private dhe dy pishina të mëdha në çati.

12 suitat mbi ujë, të cilat do të kenë tarracën e tyre të çatisë dhe pishinat e pafundme, do të variojnë nga një deri në katër dhoma gjumi.

Suitat do të jenë në gjendje të lëvizin nëpër ujë me motorë të bashkangjitur në to.

Kjo do të thotë se ato mund të shkëputen nga ndërtesa dhe të kthehen në “varka” për të lëvizur me shpejtësi prej gjashtë miljesh detare, duke u quajtur “varka luksoze”.

Kushdo që qëndron në suitë do të ketë gjithashtu ekuipazhin dhe stafin e tij për të ndihmuar gjatë qëndrimit.

Hoteli aktualisht po ndërtohet në kantierin e anijeve Seagate në Dubai dhe shpreson të hapet deri në vitin 2023.

Mohamed El Bahrawy, CEO dhe themelues i Seagate Shipyard tha: “Ne jemi krenarë për atë që kemi arritur deri më tani, veçanërisht në Pallatin në Dubai, ku kemi partneritet me një lider global në biznesin e mikpritjes”. /Telegrafi/


Në trend Stil

Më shumë
Ky është qyteti më i vizituar në vitin 2023: E vizituan më shumë se njëzet milionë turistë

Ky është qyteti më i vizituar në vitin 2023: E vizituan më shumë se njëzet milionë turistë

Çfarë të vizitosh

"Gjendja e pritjes": Arsyeja pse ti nuk i përfundon kurrë gjërat në momentin që duhet

Lifestyle
Sa katrorë mund të shihni në 11 sekonda? Kontrolloni se si qëndroni me një vëzhgim të shpejtë

Sa katrorë mund të shihni në 11 sekonda? Kontrolloni se si qëndroni me një vëzhgim të shpejtë

Stil
Si të pastroni njollat e tepihut me pijen tuaj të preferuar!

Si të pastroni njollat e tepihut me pijen tuaj të preferuar!

Bëje vet
Si duhet ta përkëdhelni gjoksin e femrës: Ja si lëviz dora dhe kur duhet të filloni me gojë dhe gjuhë

Si duhet ta përkëdhelni gjoksin e femrës: Ja si lëviz dora dhe kur duhet të filloni me gojë dhe gjuhë

Lifestyle
Ana e errët sipas shenjave të horoskopit

Ana e errët sipas shenjave të horoskopit

Astrologji
Kalo në kategori