Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se janë konfirmuar 13 raste të reja pozitive me COVID-19.

Gjatë kësaj kohe janë shëruar edhe 20 qytetarë, dhe 189 raste aktive.

Në 24 orët e fundit janë dhënë 39 doza të vaksinës, ndërsa nga fillimi i këtij procesi janë administruar 1,835,830 doza të vaksinës. /Telegrafi/