LAJMI I FUNDIT:

Bosi i narko-mafisë aziatike arrestohet në Holandë, Tse Chi Lop në krye të bandës që fiton 70 miliardë në vit – e quajnë El Chapo kinez

Bosi i narko-mafisë aziatike arrestohet në Holandë, Tse Chi Lop në krye të bandës që fiton 70 miliardë në vit – e quajnë El Chapo kinez

Policia holandeze ka njoftuar se ka arrestuar liderin e narko-kartelit apo më mirë thënë shefin e organizatës kriminale aziatike Tse Chi Lop, që konsiderohet si njëri nga të arratisurit më të kërkuar dhe shpesh krahasohet me narko-bosin Joaquin Guzman i njohur ndryshe si El Chapo, shkruan Reuters.

Reklama

Tse Chi Lop, shtetas kanadez i lindur në Kinë, është arrestuar sipas fletarrestit të policisë australiane që po hetojnë rastin, dhe që kanë konstatuar se organizata në krye të cilës është Chi Lop ka fituar 70 miliardë dollarë brenda një viti duke shitur dhe shpërndarë drogë, transmeton Telegrafi.

Përfaqësuesi i policisë holandeze Thomas Aling, ka deklaruar se para ekstradimit pritet që Chi Lop të shfaqet në bankën e të akuzuarve – duke theksuar se i dyshuari është arrestuar në aeroportin e Amsterdamit – Schipol.

“Gjendej në listën e të arratisurve më të mëdhenj, e arrestimi i tij është rezultat i punës së palodhshme të organeve të sigurisë. Fjala është për një njeri të kalibrit të El Chapos, ndoshta edhe të Pablo Escobarit”, ka shtuar Aling. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Moska publikon intervistën me admiralin

Moska publikon intervistën me admiralin "e vdekur"

Botë
Daçiq deklaroi se Radoiçiq nuk ishte në pamjet e publikuara nga Manastiri i Banjskës, por Vuçiq para 6 muajve e pranonte se ai qëndron prapa personave të maskuar në veri të Kosovës

Daçiq deklaroi se Radoiçiq nuk ishte në pamjet e publikuara nga Manastiri i Banjskës, por Vuçiq para 6 muajve e pranonte se ai qëndron prapa personave të maskuar në veri të Kosovës

Serbia
Rusia humbi 320 ushtarë vetëm ditën e fundit – Ukraina publikon edhe humbjet ruse në përgjithësi

Rusia humbi 320 ushtarë vetëm ditën e fundit – Ukraina publikon edhe humbjet ruse në përgjithësi

Botë
Mercenarët e Wagnerit kthehen në lindje të Ukrainës

Mercenarët e Wagnerit kthehen në lindje të Ukrainës

Evropa
E dhimbshme: Një nënë dhe fëmija e saj duke qarë ndërsa kalojnë nën tela me gjemba – duke tentuar të kalojnë kufirin ndërmjet Meksikës dhe SHBA-së

E dhimbshme: Një nënë dhe fëmija e saj duke qarë ndërsa kalojnë nën tela me gjemba – duke tentuar të kalojnë kufirin ndërmjet Meksikës dhe SHBA-së

Botë
Qeveria gjermane miraton një plan shumë miliardë eurosh - pritet të përfitojnë fëmijët dhe familjet e tyre

Qeveria gjermane miraton një plan shumë miliardë eurosh - pritet të përfitojnë fëmijët dhe familjet e tyre

Evropa
Kalo në kategori