LAJMI I FUNDIT:

Borussia Dormund kërkon fitore për kreun ndaj Schalkes, formacionet zyrtare

Borussia Dormund kërkon fitore për kreun ndaj Schalkes, formacionet zyrtare

Borussia Dortmund është mysafir i Schalkes në kuadër të javës së 24-të të Bundesligës.

Reklama

Milionerët janë në pozitën e dytë aktualisht me 52 pikë, tri më pak se Bayern Munich që është lider.

Në anën tjetër Schalke është në vendin e fundit me 19 pikë.

Vendasit luajnë me emra si Zalazar dhe Bulter, ndërsa mysafirët majën e sulmit ia kanë besuar Hallerit.


Schalke: Fahrmann, Yoshida, Knaub, Zalatar, Bulter, Aydin, Jenz, Frey, Bruner, Kral, Matriciani.

Borussia Dortmund: Meyer, Schlotterbesck, Haller, Guerreiro, Hummels, Ëolf, Malen, Bellingham, Can, Ryerson, Bynoe-Gittens.


/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Serie A
Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

La Liga
Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Premier League
Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Tenis
Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Ligat tjera
Paraqitje fantastike me gola që në start te Rapid Bukuresht - dyfishohet vlera e Albion Rrahmanit

Paraqitje fantastike me gola që në start te Rapid Bukuresht - dyfishohet vlera e Albion Rrahmanit

Ligat tjera
Kalo në kategori