LAJMI I FUNDIT:

BONEVET shënon pesë vjetorin e themelimit

BONEVET shënon pesë vjetorin e themelimit

Në verën e vitit 2014, Fondacioni “UNË E DU KOSOVËN” themeloi organizatën e parë BONEVET me seli në Gjakovë, si një institucion arsimor jofitimprurës dhe joformal. BONEVET është dizajnuar për të stimuluar kuriozitetin, imagjinatën dhe kreativitetin e fëmijëve. Fëmijët inkurajohen që të mësojnë përmes lojës dhe teknologjisë e të punojnë së bashku me fëmijët e tjerë.

BONEVET operon në Gjakovë, Prishtinë, Kaçanik, Tiranë e së shpejti edhe në qytetet e tjera në Kosovë e më tej. Pesë vjet nga data e themelimit, me 3 shtator 2019, BONEVET ka planifikuar festën e 5 vjetorit të themelimit, me qëllim kremtimin e pesë viteve të punës me fëmijë dhe të rinj që këta të zhvillohen në liderët e së ardhmes dhe të përgatiten për suksese.

Pjesë vitale e këtij organizimi, anash festimeve, do të jetë edhe ekspozimi i projekteve të suksesshme të anëtarëve të BONEVET, në veçanti zbulimi i arritjes së tyre të fundit.

Kjo ngjarje ofron një platformë të promovimit të potencialit të rinisë në vendin tonë dhe thekson rëndësinë e zhvillimit të burimeve njerëzore të aftë për tu angazhuar dhe avancuar jetën socio-ekonomike në vend.

Për më shumë informata rreth organizimit të programit festiv, kliko linkun këtu.

Artikull i sponsorizuar

Në trend Ekonomi

Më shumë
Ditëlindje e paharrueshme - një vit i VitaLand

Ditëlindje e paharrueshme - një vit i VitaLand

Vitaland
Ujë Rugove prodhon 1 milion shishe për të rritur ndërgjegjësimin kundër kancerit të gjirit

Ujë Rugove prodhon 1 milion shishe për të rritur ndërgjegjësimin kundër kancerit të gjirit

Korporata Rugove
Elita Plus mbështet muajin e ndërgjegjësimit për kancerin e gjirit me paketën e analizave me zbritje dhe vizita kardiologjike falas

Elita Plus mbështet muajin e ndërgjegjësimit për kancerin e gjirit me paketën e analizave me zbritje dhe vizita kardiologjike falas

Elita Plus
Vendi ku ndjehesh rehat me gjithçka afër - Tem Residence

Vendi ku ndjehesh rehat me gjithçka afër - Tem Residence

Lesna Ndertimi
Active Physiotherapy - klinikë e veçantë që bën mrekulli në fushën e fizioterapisë

Active Physiotherapy - klinikë e veçantë që bën mrekulli në fushën e fizioterapisë

Active Physiotherapy
INSTAT: Shqiptarët, pagat më të ulëta - punojnë me orë më të zgjatura se Evropa dhe rajoni

INSTAT: Shqiptarët, pagat më të ulëta - punojnë me orë më të zgjatura se Evropa dhe rajoni

Ekonomi
Kalo në kategori