LAJMI I FUNDIT:

Boateng i befasuar me vendimin e Bayern Munich: Askush nga klubi nuk më tha asgjë

Boateng i befasuar me vendimin e Bayern Munich: Askush nga klubi nuk më tha asgjë

Jerome Boateng do të largohet nga Bayern Munich pas plot 10 vitesh, pasi drejtuesit e klubit kanë vendosur të mos i rinovojnë kontratën.

Reklama

Lajmi është bërë i ditur nga vetë drejtuesit e Bayernit, gjë që vetë mbrojtësi 32-vjeçar nuk e ka pritur mirë, pasi priste një kontrate të re.

“Askush nuk më është afruar dhe nuk më ka folur. Nuk e dija që nuk do më rinovonin më bashkëpunimin, ndaj mbeta i befasuar”, ka mbrojtësi Boateng për “Suddeutsche Zeitung”.

Boateng ishte bashkuar me Bayernin në verën e vitit 2011 nga Manchester City.

Gjatë këtyre viteve, ai ka fituar trofe të shumtë me klubin dhe me Kombëtaren e Gjermanisë. /Telegrafi/  

Në trend Sport

Më shumë
Mbappe e goditi me top në fytyrë një vajzë para ndeshjes – ai e nxori nga tribunat për ta dërguar te mjeku, pas ndeshjes i bëri një dhuratë

Mbappe e goditi me top në fytyrë një vajzë para ndeshjes – ai e nxori nga tribunat për ta dërguar te mjeku, pas ndeshjes i bëri një dhuratë

Ligue 1
Xhaka publikon një fotografi ku paralajmëron largimin nga Arsenali: Faleminderit Gunners

Xhaka publikon një fotografi ku paralajmëron largimin nga Arsenali: Faleminderit Gunners

Premier League
Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Bundesliga
Salihamidzic reagon pasi u shkarkua nga Bayerni: Nuk ishte një situatë e lehtë, por kjo skuadër do ta fitoj Ligën e Kampionëve

Salihamidzic reagon pasi u shkarkua nga Bayerni: Nuk ishte një situatë e lehtë, por kjo skuadër do ta fitoj Ligën e Kampionëve

Bundesliga
Bayern Munich ia kishte ndaluar Oliver Kahnit të udhëtonte në Koln në ditën kur u shpallën kampion të Gjermanisë

Bayern Munich ia kishte ndaluar Oliver Kahnit të udhëtonte në Koln në ditën kur u shpallën kampion të Gjermanisë

Bundesliga
Guardiola: A e dini sekretin e suksesit tim? Unë do të ju them

Guardiola: A e dini sekretin e suksesit tim? Unë do të ju them

Premier League
Kalo në kategori