Specifikat për këtë model të vitit 2020, më në fund janë bërë të ditura

Deri më tani, ka pasur shumë lajme se për M3 është duke u punuar në mënyrë intensive, por asnjëherë nuk janë bërë të ditura specifikat, transmeton Telegrafi.

Së fundmi, prodhuesi gjerman ka bërë të ditura se në gjeneratën e re të këtij modeli, do të jetë motori me 3.0 litra, që është shfrytëzuar edhe në X3 M dhe X4 M, që u lansuan në fillim të muajit të kaluar.

Mirëpo, crossoveri M3, do të jetë edhe më i fuqishëm se këto modele, që nuk prodhojnë më shumë se 473 kuaj fuqi, pasi ka mundësi të prodhojë gjithsej 500 njësi.

Ende nuk është bërë e ditur, se kur do të lansohet BMW M3 i ri, por ka mundësi që ta shohim gjatë shtatorit në Frankfurt Motor Show. /Telegrafi/