LAJMI I FUNDIT:

Blerësit e mundshëm të Man United po zhgënjehen për mungesën e përditësimit të situatës

Blerësit e mundshëm të Man United po zhgënjehen për mungesën e përditësimit të situatës

Ata që janë të interesuar ta blejnë Manchester United po bëhen gjithnjë e më të frustruar – pasi nuk kanë marrë një përditësim që nga paraqitja e ofertës së dytë më shumë se dy javë më parë.

Ka gjithashtu shqetësime në rritje se nëse familja Glazer pranon një ofertë për kontroll të plotë, çdo blerës i zgjedhur mund të mos jetë në kohën e duhur për të mbikëqyrur afatin kalimtar të verës.


Ofertat e dyta u dorëzuan më 23 mars nga grupi i Sir Jim Ratcliffe dhe një ditë më vonë nga Sheiku i Katarit, Jassim bin Hamad al-Thani.

Revolucion te United: Ten Hag nuk llogaritë në 13 lojtarë - dalin emrat e disa prej tyre
Lexo po ashtu Revolucion te United: Ten Hag nuk llogaritë në 13 lojtarë - dalin emrat e disa prej tyre

Të dy palëve u ishin dhënë afate të zgjatura për të vendosur ofertat e tyre pas vështirësive në atë që ishte një afat i shkurtër kohor i nxitur nga Raine Group, bankierët tregtarë amerikanë të ngarkuar me procesin.

Në një fazë, me kohën që mendohej të ishte thelbësore, të përfshirët prisnin të dëgjonin pas rreth shtatë ditësh. Por, kjo nuk ka ndodhur dhe Sportsmail e kupton se situata ka shkaktuar zhgënjim dhe madje bezdi në disa qarqe.

Plani 'djallëzor' i investitorëve nga Katari: Manchester United në krye të rrjetit më të madh të klubeve në botë
Lexo po ashtu Plani 'djallëzor' i investitorëve nga Katari: Manchester United në krye të rrjetit më të madh të klubeve në botë

Sheikh Jassim tashmë ka bërë të ditur synimin e tij, nëse oferta do të jetë e suksesshme, të investojë shumë. Fonde të konsiderueshme ka të ngjarë të vihen në dispozicion të trajnerit Erik ten Hag ndërsa ai kërkon të riformësojë skuadrën e tij.

Mbetet të shihet se cila do të jetë lëvizja e radhës nga Glazers. Ofertat mendohet të kenë qenë në rajonin prej 5 miliardë euro, me amerikanët që raportohet se kërkojnë 8 miliardë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
“Fati nuk ekziston, por çfarë mënyrë fantastike për të humbur”, Guardiola pranon humbjen nga Real Madridi

“Fati nuk ekziston, por çfarë mënyrë fantastike për të humbur”, Guardiola pranon humbjen nga Real Madridi

Liga e Kampionëve
Arsenali u eliminua nga dy gara në të njëjtën natë

Arsenali u eliminua nga dy gara në të njëjtën natë

Ndërkombëtare
Para El Clasicos - raportohet se lojtarët e Barcelonës

Para El Clasicos - raportohet se lojtarët e Barcelonës "janë dorëzuar"

La Liga
“Vetëm një skuadër në Evropë është më e mirë se Bayern Munich” – legjenda e bavarezëve flet për Tuchel dhe ecurinë e klubit

“Vetëm një skuadër në Evropë është më e mirë se Bayern Munich” – legjenda e bavarezëve flet për Tuchel dhe ecurinë e klubit

Liga e Kampionëve
“Real Madridi nuk vdes kurrë”, Ancelotti i kënaqur me ‘luftën’ dhe paraqitjen e lojtarëve ndaj Man Cityt

“Real Madridi nuk vdes kurrë”, Ancelotti i kënaqur me ‘luftën’ dhe paraqitjen e lojtarëve ndaj Man Cityt

Liga e Kampionëve
Parashikimi i 'çmendur' i Jose Mourinhos për fundin e Ligës Premier po del i saktë

Parashikimi i 'çmendur' i Jose Mourinhos për fundin e Ligës Premier po del i saktë

Premier League
Kalo në kategori