The Blair Project ka qenë një sensacion viral, para se të popullarizoheshin rrjete sociale.

Tani ky horror është rikthyer në Xbox, si një video-lojë, transmeton Telegrafi.

Microsoft e ka prezantuar trilerin e Blair Witch, gjatë një konference për shtyp, si video-lojë që do zhvillohet nga Bloomberg.

“Në vitin 1996, humbi në mal një fëmijë dhe intervenimi policor, është kthzer në një makth, me shumë adrenalinë dhe frikë për lojtarët” është thënë shkurt për këtë lojë të frikshme.

Detajet mungojnë, mirëpo bëhet e ditur se do të lansohet në fund të gushtit, deri kur edhe pritet të ketë risi të ndryshme. /Telegrafi/