LAJMI I FUNDIT:

Biden ia huq gjatë vizitës në qytetin e shkatërruar nga tornadoja, në vend se t’i thotë Rolling Fork e ngatërron me Rolling Stone

Biden ia huq gjatë vizitës në qytetin e shkatërruar nga tornadoja, në vend se t’i thotë Rolling Fork e ngatërron me Rolling Stone

Presidenti amerikan Joe Biden ka bërë sërish një lapsus, kur dy herë gabimisht e quajti qytetin Rolling Fork në Mississippi që është goditur nga tornadoja shkatërruese.

Reklama

Biden ishte me gruan në këtë qytet, pasi ishte goditur nga moti i ligë, ku si pasojë humbën jetën të paktën 26 persona, transmeton Telegrafi.

E derisa i drejtohej të pranishmëve, ai pavetëdije e tha se gjendet në Rolling Stone, duke iu referuar kështu rok bendit legjendar në vend se ta thotë Rolling Fork.

“Po bëjnë të pamundurën që të kenë vend për të fjetur, ushqim dhe do t’ju ndihmojë ta rindërtoni jetën në Rolling Stone. E gjitha kjo ndodhi me vullnetin e Zotit”, tha Biden.

Kështu gjatë adresimit qytetit ia ngatërron emrin me atë të rok bendit legjendar – ku më pas përsërit gafën e njëjtë.

“Qyteti Rolling Stones do të rikthehet dhe do të jemi me ju në çdo hap”, porositi Biden. /Telegrafi/


Në trend Fun

Më shumë
Ju keni sy të 'mprehtë' nëse mund të dalloni numrin 725 midis 'fushës' me numrat 775 në vetëm 7 sekonda

Ju keni sy të 'mprehtë' nëse mund të dalloni numrin 725 midis 'fushës' me numrat 775 në vetëm 7 sekonda

Interesante
Pamje “apokaliptike” për shkak të zjarrit në Kanada - Nju Jorku u bë qyteti i madh më i ndotur në botë dhe mori ngjyrë të portokalltë

Pamje “apokaliptike” për shkak të zjarrit në Kanada - Nju Jorku u bë qyteti i madh më i ndotur në botë dhe mori ngjyrë të portokalltë

Interesante
Seksi shpallet sport në Suedi, javën e ardhshme organizohet

Seksi shpallet sport në Suedi, javën e ardhshme organizohet "Kampionati Evropian i Seksit"

Interesante
Për të kursyer para gjeti një metodë interesante, burri nga Australia qëroi bananen para se të peshonte – shpresonte të ishte më e lehtë

Për të kursyer para gjeti një metodë interesante, burri nga Australia qëroi bananen para se të peshonte – shpresonte të ishte më e lehtë

Fun
Policia në Angli nxori pasagjerin nga aeroplani pasi ishte kapur duke bërë një veprim të palejueshëm në tualet

Policia në Angli nxori pasagjerin nga aeroplani pasi ishte kapur duke bërë një veprim të palejueshëm në tualet

Interesante
Një krijesë misterioze kapet nga kamera në ujërat e Karolinës së Jugut

Një krijesë misterioze kapet nga kamera në ujërat e Karolinës së Jugut

Interesante
Kalo në kategori