Bernard Berisha e fillon për mrekulli kampionatin në Rusi, shënon gol dhe Akhmat i ik fundit

Bernard Berisha e ka nisur për mrekulli kampionatin rus pas pauzës tre mujore.

Ylli i Përfaqësueses së Kosovës ka shënuar gol në fitoren e madhe që skuadra e tij e arriti si mysafir tek Krylya 2-4.

Berisha ishte në fushë nga minuta e parë së bashku me reprezentuesin e Shqipërisë, Odise Roshi.

Pikërisht bashkëpunimi i dy shqiptarëve në minutën e 69-të ishte shumë i suksesshëm, kur Roshi asistoi për pejanin i cili shënoi nga afërsia golin e katërt për skuadrën e tij.

Për Berishën ky ishte goli i tretë në këtë kampionat, teksa Roshi deri më tani ka shënuar pesë gola.

Akhmat mori një fitore të madhe në udhëtim te Krylya, pasi me këtë tre pikësh i iku edhe fundit të tabelës.

Pas 23 ndeshjeve të zhvilluara në Superligën e Rusisë, Akham zë pozitën e 13-të në tabelë me 23 pikë të tubuara.

Ndeshjen e ardhshme Bernard Berisha dhe Odise Roshi me bashkëlojtarët e tyre presin Sochin në shtëpi. /Telegrafi/

Araujo merr vendim për të ardhmen

Tevez u dërgua me urgjencë në spital në Buenos Aires pas dhimbjeve të mëdha në gjoks, argjentinasi mbetet ende i shtrirë

A u vodh Barcelona në El Clasico? Cafu deklarohet shkurt dhe qartë

Publikohet biseda e gjyqtarit me dhomën e VAR-it për golin ‘fantazmë’ të Lamine Yamal

"Ish-gjyqtari më i pasur në botë", është pronari i dy super bizneseve dhe ka pasuri neto më shumë se Mike Tyson