LAJMI I FUNDIT:

Beqiraj shënoi ndaj Turqisë, thotë se nuk e ka ndërmend të pensionohet me Malin e Zi

Beqiraj shënoi ndaj Turqisë, thotë se nuk e ka ndërmend të pensionohet me Malin e Zi

Fatos Beqiraj nuk e ka ndërmend të ndalet dhe këtë e ka treguar edhe ndaj Turqisë ku shënoi golin e vetëm për vendasit në humbjen 2-1.

Mali i Zi mbylli kualifikimet në pozitën e katërt në grupin G, pas Holandës, Turqisë e Norvegjisë.


Beqiraj mban rekordin për paraqitje te Mali i Zi, me 84 ndeshje dhe 14 gola. Ai ka 22 ndeshje më shumë se lojtari i dytë, Stevan Jovetiqit.

33-vjeçari Beqiraj nuk e ka ndërmend të tërhiqet nga përfaqësuesja malazeze.

“Kemi humbur për shkak të pakujdesit. Ndeshjen e filluam ashtu si u morëm vesh me selektorin. Mund të jem krenar për ekipin”.

“Dy ndeshjet e fundit janë model se si reprezentacioni duhet të luaj në të ardhmen. Kanë munguar shumë lojtarë”.

“Futbollistët e rinj që kanë fituar rastin kanë dëshmuar se mund të jenë pjesë e këtij grupi. Gjithnjë kam thënë, unë jam në shërbim të përfaqësueses dhe do të jem këtu për aq kohë sa ka nevojë për mua”, ka thënë Beqiraj. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Henry pyetet se kush do ta fitoj Ligën e Kampionëve, përgjigja e tij i befason të gjithë

Henry pyetet se kush do ta fitoj Ligën e Kampionëve, përgjigja e tij i befason të gjithë

Liga e Kampionëve
“Nuk e dua më as edhe një euro nga ta, dua të largohem” – Luis Alblerto shpall divorcin para kohe me Lazion

“Nuk e dua më as edhe një euro nga ta, dua të largohem” – Luis Alblerto shpall divorcin para kohe me Lazion

Serie A
“Rodri do të pushojë edhe ndaj Real Madridi” – Guardiola bën shaka para përballjes së sezonit

“Rodri do të pushojë edhe ndaj Real Madridi” – Guardiola bën shaka para përballjes së sezonit

Premier League
“Është i dyti më i paguar te Lazio, vetëm t’i sjellë paratë dhe të largohet” – Lotito tregohet i ashpër me Luis Alberton

“Është i dyti më i paguar te Lazio, vetëm t’i sjellë paratë dhe të largohet” – Lotito tregohet i ashpër me Luis Alberton

Serie A
Si fitorja madhe e Newcastle kundër Tottenham i sjell Chelsea një bonus të madh financiar

Si fitorja madhe e Newcastle kundër Tottenham i sjell Chelsea një bonus të madh financiar

Premier League
Joao Felix ka shënuar një gol shumë të bukur më gërshërë ndaj Cadiz

Joao Felix ka shënuar një gol shumë të bukur më gërshërë ndaj Cadiz

La Liga
Kalo në kategori