LAJMI I FUNDIT:

Behrami: Do ta dëshmoj se akoma nuk kam mbaruar

Behrami: Do ta dëshmoj se akoma nuk kam mbaruar
Valon Behrami (Foto: Emilio Andreoli/Getty Images/Guliver)

Valon Behrami ka treguar se pse është kthyer në Serie A për Genoan – për të dëshmuar se akoma nuk ka mbaruar.

Pas largimit nga Sioni, 35-vjeçari ishte lojtar i lirë, ashtu që në muajin janar nënshkroi për klubin italian.

“Kthimi te Genoa ishte një mundësi e madhe pas gjashtë muajve të vështirë për mua. Mbi të gjitha, sinqerisht, doja të dëshmoj se nuk jam lojtar i mbaruar”.

(Foto: Gabriele Maltinti/Getty Images/Guliver)

“Dua të më besojnë bashkëlojtarët dhe ta shfrytëzojnë përvojën time si një shkëmb për t’u mbajtur gjatë momenteve të vështira. Nuk flas vetëm për fushën, por edhe jashtë saj”.

“Po ia kaloj shumë mirë me trajnerin Nicola, por sepse e nisëm me një debat. Ai më tregoi se çfarë mendonte dhe unë ia thashë të njëjtën, të dy e kuptuam se kemi të bëjmë me njerëz të sinqertë. Kjo është e rëndësishme në futboll”, ka deklaruar mesfushori shqiptar për Genoa Channel. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Anglia e nis me fitore në Euro 2024 dhe merr kryesimin e grupit

Anglia e nis me fitore në Euro 2024 dhe merr kryesimin e grupit

Përfaqësueset
Shuma marramendëse e parave që skuadra e Anglisë do të marrë nëse fiton në Euro 2024

Shuma marramendëse e parave që skuadra e Anglisë do të marrë nëse fiton në Euro 2024

Përfaqësueset
UEFA hap procedurë disiplinore ndaj Shqipërisë pas ndeshjes me Italinë

UEFA hap procedurë disiplinore ndaj Shqipërisë pas ndeshjes me Italinë

Kombëtarja e Shqipërisë
Ylli i Barcelonës tronditë me deklaratë: Kam menduar ta lë futbollin

Ylli i Barcelonës tronditë me deklaratë: Kam menduar ta lë futbollin

La Liga
Shqiptarët dhe serbët u përleshën në qendër të Gelsenkirchen

Shqiptarët dhe serbët u përleshën në qendër të Gelsenkirchen

Përfaqësueset
Ronaldinho “shpërthen” ndaj Brazilit: Nuk do t’i shikoj ndeshjet e tyre, shumica janë lojtarë mesatarë

Ronaldinho “shpërthen” ndaj Brazilit: Nuk do t’i shikoj ndeshjet e tyre, shumica janë lojtarë mesatarë

Përfaqësueset
Kalo në kategori