LAJMI I FUNDIT:

Bëhet pranim-dorëzimi i kamionëve për gjashtë komunat përfituese të Grantit të Performancës Komunale

Bëhet pranim-dorëzimi i kamionëve për gjashtë komunat përfituese të Grantit të Performancës Komunale

Ministria e Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës (MMPHI), ka njoftuar se është bërë pranim-dorëzimi i kamionëve për gjashtë komunat përfituese të Grantit të Performancës Komunale.

Sipas njoftimit, pranim-dorëzimi i kamionëve është bërë të premten, gjatë një ceremonie të mbajtur në Rahovec nga zëvendësministri Avni Zogiani.

Komunat përfituese të këtij granti janë: Suhareka, Rahoveci, Malisheva, Mitrovica e Jugut, Drenasi dhe Deçani.

“Më këtë rast, zëvendësministri Zogiani, falënderoi përfaqësuesit e Bashkimit Evropian dhe Qeverisë Gjermane, përkatësisht GIZ-in, për bashkëpunimin dhe përkrahjen për një mjedis të pastër në Kosovë”, thuhet në komunikatën për media.

Në vazhdim, kryetari i Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj, si dhe përfaqësuesit e komunave tjera përfituese të këtij granti falënderuan zëvendësministrin Zogiani dhe përfaqësuesit e GIZ-it për dhurimin e kamionëve, duke premtuar se do të vazhdojë të menaxhojë mjedisin e pastër në komunat e tyre./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Draft-statuti i Asociacionit, Joseph tregon pikën e mospajtimit me Kurtin

Draft-statuti i Asociacionit, Joseph tregon pikën e mospajtimit me Kurtin

Politikë
Rrëfimi i Demir Limës për Ukshin Hotin: Para se të dilte nga burgu i hoqi flokët vetëm që të solidarizohej me ne

Rrëfimi i Demir Limës për Ukshin Hotin: Para se të dilte nga burgu i hoqi flokët vetëm që të solidarizohej me ne

Lajme
Bislimi pas takimit me Lajçakun: Serbia në vazhdimësi e ka shkelur marrëveshjen në shumicën e neneve të saj

Bislimi pas takimit me Lajçakun: Serbia në vazhdimësi e ka shkelur marrëveshjen në shumicën e neneve të saj

Politikë
Shqipëria dhe Kosova bashkohen në 'Rotary International': Një ditë e rëndësishme për shqiptarët

Shqipëria dhe Kosova bashkohen në 'Rotary International': Një ditë e rëndësishme për shqiptarët

Lajme
Gërvalla: Sejdiu e ktheu LDK-në në degë të PDK-së, degradimi total ndodhi me Mustafën

Gërvalla: Sejdiu e ktheu LDK-në në degë të PDK-së, degradimi total ndodhi me Mustafën

Lajme
Arjeta Puca, sipërmarrësja që prodhoi makinën e parë të blinduar ushtarake në Shqipëri

Arjeta Puca, sipërmarrësja që prodhoi makinën e parë të blinduar ushtarake në Shqipëri

Lajme
Kalo në kategori