LAJMI I FUNDIT:

Batatina ankohet në gjykim edhe në garat ndërkombëtare, beson në ndeshjen e kthimit

Batatina ankohet në gjykim edhe në garat ndërkombëtare, beson në ndeshjen e kthimit

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina, është ndarë i pakënaqur edhe me gjykimin në Conference League, ku pësoi nga Shkupi me rezultat 2-0.

Reklama

Batatina pretendon se Shkupi nuk e meritonte një fitore të tillë me vetëm dy raste në të gjithë ndeshjen, ndërsa sipas tij u ndihmua edhe nga referimi i dobët.

“Kjo fitore me dy gola është e pamerituar. Shkupi fitoi me vetëm dy raste që kishte në ndeshje. Ne pësuam golin e parë në mënyrë naive, dhe pastaj të dytin në fund”.

“Kishte disa vendime të diskutueshme të gjyqtarëve, kështu që kur gjithçka përmblidhet, ne nuk e meritonim një humbje të tillë”.

“Por mendoj se kemi kohë të mjaftueshme për t’u përgatitur për takimin e kthimit. Ky avantazh në shtëpi nuk është i paarritshëm”.

“Ne do të përpiqemi ta anulojmë, edhe pse Shkupi është një ekip cilësor”, ka thënë Batatina në konferencën për shtyp pas ndeshjes. /Telegrafi/ 

Në trend Sport

Më shumë
“Është e vështirë të kuptosh”, Mourinho ‘shfryn’ ndaj Renato Sanchesit

“Është e vështirë të kuptosh”, Mourinho ‘shfryn’ ndaj Renato Sanchesit

Serie A
Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Premier League
Aksidentohet autobusi i KFF Jakova, lëndohet tetë futbolliste dhe trajneri

Aksidentohet autobusi i KFF Jakova, lëndohet tetë futbolliste dhe trajneri

Sport vendor
Warren Zaire-Emery apo 'roboti' i Luis Enriques, 17-vjeçari i pazëvendësueshëm te PSG

Warren Zaire-Emery apo 'roboti' i Luis Enriques, 17-vjeçari i pazëvendësueshëm te PSG

Ligue 1
Zbulohet klauzola sekrete në kontratën e re të Xavit me Barcelonën

Zbulohet klauzola sekrete në kontratën e re të Xavit me Barcelonën

La Liga
Tre shqiptarë në kërkim nga policia angleze, vodhën 300 mijë funte në shtëpinë e Sterlingut

Tre shqiptarë në kërkim nga policia angleze, vodhën 300 mijë funte në shtëpinë e Sterlingut

Ndërkombëtare
Kalo në kategori