Bashkimi arrin fitoren e tretë në Ligën Ballkanike

Bashkimi ka luajtur si mysafir i KK Kumanovo në Sallën e Sporteve në Kumanovë, ku e ka shijuar fitoren në kuadër të Ligës Ballkanike (95-96).

Nikoqirët luajtën më mirë në çerekun e parë duke krijuar epërsi të lartë (31:13). Mysafirët u kthyen në çerekun e dytë (14:23) për ta ngushtuar avantazhin e kundërshtarit.

Sidoqoftë, ekipet basketbollistike shkuan në pushim me diferencë prej nëntë pikësh (45-36).

Basketbollistët e Bashkimit ishin përsëri më të mirë në fraksionin e tretë (17:28) për ta kërkuar fitoren në pjesëlojën e fundit.

Përballja në çerekun e katërt ishte e fortë nga të dyja palët që kërkonin triumfin (16:14) dhe u mbyll baras duke bërë që ndeshja të shkonte në vazhdime.

Dhe lojtarët e ekipit nga Prizreni u treguan të vendosur për ta fituar ndeshjen me një pikë diferencë (95-96).

Kjo është fitorja e tretë e Bashkimit në kuadër të Grupit A të Ligës Ballkanike, nga shtatë ndeshje të zhvilluara deri më tani. /Telegrafi/

Real Madrid, kampion i La Ligas për herë të 36-të në historinë e klubit

“Nëse jemi këtu, është për shkak të tij”, Ancelotti i jep merita top yllit të ekipit për suksesin e Real Madridit

Katër gjërat pozitive në fitoren e Real Madridit: Guler shet bileta, Bellingham ‘Pichichi’, kthehet Cortuois dhe Modric me 'kontratë' të re

Titulli i fituar i La Ligës shënon një rekord historik për presidentin Florentino Perez

Girona ‘likuidon’ Barcelonën, shkruan historinë për vete dhe ‘asiston’ Real Madridin

Thomas Tuchel konfirmon një mungesë të madhe të Bayernit për ndeshjen me Real Madridin