Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta, ka zhvilluar një takim larg vëmendjes së medias kokë më kokë me kryetarin e Partisë Demokratike Lulzim Basha.

Në këtë takim u diskutua kriza institucionale dhe dekreti presidencial për kushtetuesen, raporton Abc News.

Ditën e djeshme presidenti Meta zhvilloi një protestë në bulevardin Dëshmorët e Kombit në Tiranë. Këtij manifestimi iu bashkua edhe kreu i PD-së Basha.