LAJMI I FUNDIT:

Banorët lirojnë krokodilin pasi kishte notuar për gjashtë vjet me një gomë rreth qafës

Banorët lirojnë krokodilin pasi kishte notuar për gjashtë vjet me një gomë rreth qafës

Një krokodil i egër që kishte një gomë rreth qafës për gjashtë  vjet, u lirua më në fund nga një banor heroik indonezian, e cila e ngrehu në një kurth.

Reklama

Sipas medieve të huaja, përcjell Telegrafi, zyrtarët dhe banorët lokalë konfirmuan të martën se bisha ishte liruar nga goma dhe u lëshua në natyrë.

Autoritetet janë përpjekur që ta kapin krokodilin nga një lumë që nga viti 2016, pasi banorët e qytetit Palu në ishullin Sulawesi në ishullin Sulawesi e panë zvarranikun me gomën të mbështjellë rreth qafës.

Por ishte një banor vendas që kapi zvarranikun. Tili, një 34-vjeçar, përdori pulën si karrem dhe litar për ta kapur atë derisa thotë se ishte përpjekje tre-javore; derisa më pas e ndihmuan dhjetëra vendas për ta tërhequr zvarranikun në breg dhe për t’ia prerë gomën. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Qytetarët e Kosovës gati për udhëtim pa viza në BE, shfaqen në video me pasaporta në duar

Qytetarët e Kosovës gati për udhëtim pa viza në BE, shfaqen në video me pasaporta në duar

Virale
Nëse e dalloni gruan e marinarit në këtë iluzion – jeni në mesin e vetëm 1 për qind të njerëzve të cilët mund ta bëjnë këtë

Nëse e dalloni gruan e marinarit në këtë iluzion – jeni në mesin e vetëm 1 për qind të njerëzve të cilët mund ta bëjnë këtë

Interesante
A jeni në mesin e 5 përqindëshit të njerëzve që mund të dallojnë lulediellin e fshehur mes bletëve në pak sekonda?

A jeni në mesin e 5 përqindëshit të njerëzve që mund të dallojnë lulediellin e fshehur mes bletëve në pak sekonda?

Interesante
Filmohen duke bërë seks në parlamentin rus (Video +18)

Filmohen duke bërë seks në parlamentin rus (Video +18)

Fun
Një foto e një çifti në pritje të një fëmije është bërë virale: A vini re ndonjë gjë të pazakontë?

Një foto e një çifti në pritje të një fëmije është bërë virale: A vini re ndonjë gjë të pazakontë?

Fun
Burri u ankua për dhimbje të forta: Mjekët i nxorrën 60 objekte nga zorrët në Indi

Burri u ankua për dhimbje të forta: Mjekët i nxorrën 60 objekte nga zorrët në Indi

Interesante
Kalo në kategori