LAJMI I FUNDIT:

Banka e investimeve ‘Morgan Stanley’ angazhon ekspert të kriptovalutave

Banka e investimeve ‘Morgan Stanley’ angazhon ekspert të kriptovalutave

Gjiganti botëror i investimeve “Morgan Stanley” ka angazhuar një ekspert për tregtimin e kriptovalutave si udhëheqësi i departamentit për tregjet e aseteve dixhitale.

Andrew Peel do të veproj si ekspert i tregtimit për kriptovalutat dhe Bitcoinin. Para se të kalon këtu ai ka punuar si zëvendës i departamentit për inocvacion dhe tregti në “Credit Suisse”, përcjell Telegrafi.

Në vjeshtën e vitit 2017, shefi ekzekutiv i “JPMorgan”, Jamie Dimon e karakterizoi Bitcoinin si një “mashtrim” dhe më i rrezikshëm se “flluska e tulipanit”, ky mendim bëri jehonë edhe qarqet bankare.

Fituesi i çmimit Nobel për ekonomi, Paul Krugman, ka shprehur skepticizmin e tij në lidhje me vlerën e kriptovalutave duke paralajmëruar kolapsin e tyre. /Telegrafi/