LAJMI I FUNDIT:

Aziatikët ‘çmendurisht’ të pasur, shfaqin luksin e pafund në Instagram (Foto)

Aziatikët ‘çmendurisht’ të pasur, shfaqin luksin e pafund në Instagram (Foto)

Elly Lam është e bija e një miliarderi me bazë në Hong Kong, që po e kalon verën me jahtin e saj privat duke shëtitur nëpër Evropë.

Reklama

Megjithëse ka bërë ndalesa të gjata në Ibiza, Londër, Budapest dhe Rimini, adoleshentja ka shkruar së fundmi se ‘nuk është gati të shkojë në shtëpi’, transmeton Telegrafi.

Në fakt, ajo është në mesin e shumë aziatikëve tjerë, që bëjnë pjesë në llogarinë The Rich Kinds of Singapore, të cilët shfaqin luksin e tyre të pafund në Instagram.

Aeroplanë privatë, jahte luksoze, hotele me pesë yje dhe sigurisht, dhoma përplot me rroba ekstravagante, nga shtëpitë më të njohura të modës.

Për dallim prej ‘fëmijëve të pasur’ që gjithçka trashëguan prej prindërve dhe kurrë nuk punuan asgjë, është një i ri që gjithçka ka fituar vet.

Kane Lim kur ishte 17-vjeçar, e nisi një biznes të vogël me përpunimin e këpucëve, ndërsa u bë milioner pas vetëm tri vitesh.

Tani që është 28-vjeçar dhe milionat e tij janë shtuar, jo çuditërish e ka një koleksion në vlerë të afro 400 mijë eurove me këpucë elegante si Louis Vuitton apo Gucci.   /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Një skenë komike në asamblenë e OKB-së: Të gjithë po qeshin me veprimin e ambasadorit serb në SHBA

Një skenë komike në asamblenë e OKB-së: Të gjithë po qeshin me veprimin e ambasadorit serb në SHBA

Fun
Keni 5 sekonda, a mund ta gjeni kalin pa bisht?

Keni 5 sekonda, a mund ta gjeni kalin pa bisht?

Interesante
Ndodh edhe kjo – pas stuhisë Daniel në Greqi, kopeja e deleve ha 100 kilogram kanabis

Ndodh edhe kjo – pas stuhisë Daniel në Greqi, kopeja e deleve ha 100 kilogram kanabis

Fun
Spanjollja pa që veshi i rridhte gjak, shkoi menjëherë te mjeku: U tmerrua kur pa se çfarë nxori doktori

Spanjollja pa që veshi i rridhte gjak, shkoi menjëherë te mjeku: U tmerrua kur pa se çfarë nxori doktori

Fun
Fitoi çmimin prej 50 dollarësh – paratë i përdori për të blerë një biletë që i solli xhekpotin prej 4 milionë dollarësh

Fitoi çmimin prej 50 dollarësh – paratë i përdori për të blerë një biletë që i solli xhekpotin prej 4 milionë dollarësh

Interesante
Tufa e deleve futet në serën e kanabisit, “ia avullojnë” grekut 100 kilogramë nga kjo bimë

Tufa e deleve futet në serën e kanabisit, “ia avullojnë” grekut 100 kilogramë nga kjo bimë

Fun
Kalo në kategori