LAJMI I FUNDIT:

Autoritetet në Angli shpëtojnë mjellmën e bllokuar në një tub të ngushtë kullimi

Autoritetet në Angli shpëtojnë mjellmën e bllokuar në një tub të ngushtë kullimi
Reklama

Zjarrfikësit u thirrën në një kolegj në Angli për të shpëtuar një mjellmë që u gjet e bllokuar në një tub të ngushtë kullimi pranë çatisë së një ndërtese.

Kolegji Saint John’s në Kembrixh postoi një video në YouTube që tregon shpëtimin nga një punonjës i Shoqërisë Mbretërore për Parandalimin e Mizorisë ndaj Kafshëve (RSPCA) dhe personeli i Zjarrfikësve dhe Shpëtimit të Cambridgeshire.


Steve Poppit, kryeportier në kolegj, tha se mjellma u vu re e mbërthyer në tub në anën e Bibliotekës së Vjetër në shkollë, transmeton Telegrafi.

“Mjellmës së bllokuar iu dha kohë për të parë nëse do të ishte në gjendje të çlirohej, por kur u bë e qartë se nuk ishte në gjendje të dilte jashtë, ne kontaktuam RSPCA-n dhe një oficer i shpëtimit të kafshëve mbërriti në vendngjarje të premten pasdite me shërbimin zjarrfikës”, tha Poppitt në postimin në YouTube.

Ekuipazhi i zjarrfikësve u ngjit në çati dhe përdori një “çantë mjellmë” të siguruar nga oficeri i RSPCA-s për të ulur zogun në mënyrë të sigurt në tokë.

Mjellma e padëmtuar u lëshua në lumin Cam. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Baba Vanga parashikoi se në vitin 2024 do të bëhet një atentat ndaj Putinit

Baba Vanga parashikoi se në vitin 2024 do të bëhet një atentat ndaj Putinit

Interesante
Burri nga Gjermania shet monedhën 2 euroshe për 99 mijë

Burri nga Gjermania shet monedhën 2 euroshe për 99 mijë

Interesante
Profesori filmohet duke bërë seks me studenten (Video, +18)

Profesori filmohet duke bërë seks me studenten (Video, +18)

Fun
Vajza nuk mund ta besonte kur pa se kush po e çante murin për të hyrë në dhomën e saj

Vajza nuk mund ta besonte kur pa se kush po e çante murin për të hyrë në dhomën e saj

Fun
Dramë e paprecedentë në qendrën tregtare: 'Sirenës' i ngeci bishti gjatë performancës dhe për pak sa nuk u mbyt

Dramë e paprecedentë në qendrën tregtare: 'Sirenës' i ngeci bishti gjatë performancës dhe për pak sa nuk u mbyt

Interesante
Po të mos e kishte parë, kush e di se çfarë do të kishte ndodhur: Ja ku një burrë e gjeti një gjarpër vdekjeprurës

Po të mos e kishte parë, kush e di se çfarë do të kishte ndodhur: Ja ku një burrë e gjeti një gjarpër vdekjeprurës

Fun
Kalo në kategori