LAJMI I FUNDIT:

Australiani ndaloi trafikun për të ndihmuar një koalë të kalonte rrugën

Australiani ndaloi trafikun për të ndihmuar një koalë të kalonte rrugën

Teksa pushonte në ballkonin e shtëpisë në Australi, Will Thornton vuri re një koalë që zbriste nga një pemë aty pranë për të kaluar rrugën për në pyllin në anën tjetër.

Thornton nuk mund të ulej dhe të shikonte, kështu që zbriti në rrugë këmbët-zbathur dhe vendosi të ndihmonte kafshën.

Ai doli në rrugë dhe filloi t’u bënte shenjë me dorë drejtuesve të mjeteve për të ulur shpejtësinë.

Vjehrra e tij ka filmuar gjithçka nga ballkoni dhe e ka postuar në Facebook.

Puna e vështirë e Thornton dha rezultat. Koala kaloi rrugën e padëmtuar dhe u zhduk në pyll.

Ndryshe, Koala është kafshë në formë të ariut që ka gëzof të trashë dhe ushqehet me gjethe. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Falimenton restoranti i njohur në Shqipëri, ndërsa kompania kosovare e taksive kthen veturat elektrike në gaz

Falimenton restoranti i njohur në Shqipëri, ndërsa kompania kosovare e taksive kthen veturat elektrike në gaz

Virale
Ju keni një mendje të relaksuar nëse mund ta gjeni shalqirin pa fara në vetëm pesë sekonda

Ju keni një mendje të relaksuar nëse mund ta gjeni shalqirin pa fara në vetëm pesë sekonda

Interesante
Tri super destinacione të reja nga Max Travel dhe Iberia

Tri super destinacione të reja nga Max Travel dhe Iberia

Virale
Skandal në Francë: Gratë e zhveshura viheshin në radhë për të bërë seks me presidentin Jacques Chirac

Skandal në Francë: Gratë e zhveshura viheshin në radhë për të bërë seks me presidentin Jacques Chirac

Interesante
Në Australi thyhet rekordi botëror për paruken më të gjerë në botë, ka një gjerësi prej më shumë se 2.5 metra

Në Australi thyhet rekordi botëror për paruken më të gjerë në botë, ka një gjerësi prej më shumë se 2.5 metra

Interesante
Mjekja e mori kastorin në shtëpi për rehabilitim - shikoni se si ai e ndërton një 'digë'

Mjekja e mori kastorin në shtëpi për rehabilitim - shikoni se si ai e ndërton një 'digë'

Fun
Kalo në kategori