Ka përfunduar një tjetër xhiron në NBA me rezultate nga disa duele që ishin tejet të zjarrta.

Duelet ishin me pikë të bolshme, edhe pse disa nga triumfuesit hasën në vështirësi që të ruanin epërsinë në mes të çerekëve.

Atlanta Hawks ka triumfuar ndaj Los Angeles Clippers me rezultat 108-99, derisa humbën vetëm çerekun e dytë, (22/21, 21/27, 33/22, 32/29).

Fitore në këtë rreth ka marrë edhe Houston Rockets, që triumfoi ndaj Washington Wizards me shifrat 107-88 (26/29, 30/23, 19/18, 32/18).

Utah Jazz në anën tjetër ka mposhtur New York Knicks me 108-94, derisa çerekët u ndanë në 18/27, 28/32, 34/22 dhe 28/13. /Telegrafi/

Reklama