Arsenali dhe Fulhami kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në Ligën Premier.

Topçinjtë janë nikoqir të rivalëve lokal të Fulhamit në ndeshjen e vlefshme për javën e 32-të, takim që do të zhvillohet në Emirates nga ora 14:30.

Ekipi i Mikel Artetas vjen nga një fitore e madhe në udhëtim te Sheffield Unitedi dhe synon fitoren e radhës për t’u ngjitur edhe më tutje në tabelë.

Në anën tjetër, mysafirët kanë katër humbje radhazi dhe duan rezultat pozitiv pasi kanë mbetur në zonën që i dërgon një kategori më poshtë.

Trajnerët e të dyja skuadrave kanë vendosur të startojnë me formacionet më të mira të mundshme, ku te vendasit Granit Xhaka luan titullar.

Arsenal: Ryan; Bellerin, Holding, Gabriel, Xhaka; Elneny, Ceballos; Saka, Smith-Rowe, Martinelli; Lacazette;

Fulham: Areola; Andersen, De Cordova-Reid, Adarabioyo, Calvaeiro, Lemina, Lookman, Maja, Anguissa, Robinson, Aina

/Telegrafi/