Një person është arrestuar dje, e mërkurë, pasi dyshohet se ka dhunuar një grua në Gjakovë.

Rasti është raportuar në polici të martën e 28 qershorit 2022.

“Gjakovë 28.06.2022-21:10. Në lidhje me rastin me 29.06.2022 është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar”, thuhet në raportin policor.

I njëjti pas intervistimit, me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.

Një grua dhunohet në Gjakovë, një tjetër në Prizren sulmohet seksualisht Një grua dhunohet në Gjakovë, një tjetër në Prizren sulmohet seksualisht

Në raportin e së mërkurës, policia njoftoi edhe për një rast tjetër në Prizren, ku tha se një vajzë është sulmuar seksualisht nga një i dyshuar.

“Prizren 28.06.2022 – 18:45. Viktima femër kosovare ka raportuar se është sulmuar seksualisht nga i dyshuari mashkull Kosovar. Lidhur me rastin viktima ka pranuar tretman mjekësor dhe në konsultim me prokurorin rasti vazhdon të hetohet”, u tha në raportin e policisë.

Por, për këtë rast ende nuk dihet nëse është arrestuar i dyshuari. /Telegrafi/